ASF - kolejne ogniska choroby i niemal 600 świń do utylizacji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
11-07-2018,7:10 Aktualizacja: 10-07-2018,22:30
A A A
Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu pięciu nowych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej. W gospodarstwach, do których wdarł się wirus łącznie utrzymywano 590 świń.
 
Wirus ASF został potwierdzony w pięciu gospodarstwach na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 7 i 8 lipca 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.
 
ASF, walka z wirusem, lekarze weterynarii, trzoda chlewna

Inspekcja weterynaryjna potrzebuje rąk do pracy

Skuteczna walka z afrykańskim pomorem świń wymaga wprowadzenia w inspekcji weterynaryjnej 500 nowych etatów i zwiększenia wynagrodzeń dla lekarzy. Jest to konieczne z powodu wprowadzenia nowych zdań związanych ze zwalczaniem choroby.  ...
Ognisko nr 157 potwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 462 świnie położonym w gminie Wiśniew w powiecie siedleckim w woj. mazowieckim. Ognisko ASF nr 158 potwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano dwie świnie położonym w gminie Urszulin w powiecie włodawskim w woj. lubelskim. 
 
Ognisko choroby nr 159 potwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 32 świnie położonym w gminie Ulan- Majorat w powiecie radzyńskim w woj. lubelskim. Ognisko nr 160 potwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 22 świnie położonym w gminie Dorohusk w powiecie chełmskim w woj. lubelskim. 
 
Ostatnie ognisko nr 161 potwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 72 świnie w gminie Jabłoń w powiecie parczewskim w woj. lubelskim. We wszystkich gospodarstwach wdrożono procedury związane z likwidacją choroby.
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Sobota, 22 wrzesnia Godz:
Imieniny: Tomasza, Maurycego
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2018

Hoduj z głową świnie:

-Gospodarstwa pod kontrolą

-PRRS nie daje za wygraną

-Świnie w stresie cieplnym

-Skuteczna walka z muchami

-Owsem być

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2018

Hoduj z głową bydło:

-Cena wołowiny spada

-Woda to podstawowa pasza

-DDGS w dawkach dla opasów

-Co opasa się najlepiej?

-Choroby skóry strzyków

PRENUMERATA