ASF. Filipiny odbudowują pogłowie trzody chlewnej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
16-02-2022,12:05 Aktualizacja: 16-02-2022,11:39
A A A
Rząd Filipin wspiera odbudowę pogłowia trzody chlewnej, które zostało mocno ograniczone w wyniku afrykańskiego pomoru świń (ASF). W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba świń wzrosła tam o około 700 tys. sztuk. 
 
Filipiny wprowadziły program odbudowy pogłowia świń, w wyniku którego w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba świń wzrosła o 700 tys. sztuk. Tym samym inwentarz tych zwierząt wzrósł do 9,8 mln sztuk i jest o 0,7 mln większy niż przed rokiem.
 
Sektor prywatny, jak podaje pigprogress, przejął wiodącą rolę w finansowanym przez rząd programie odbudowy populacji. Branża oczekuje, że zwiększona podaż krajowa pomoże w ustabilizowaniu cen wieprzowiny. 
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Kolejny spadek cen tuczników

Żywiec wieprzowy w lutym odnotował kolejne spadki cen. Te same trendy dotyczą mięsa wieprzowego, które w ciągu tygodnia potaniało o 2%.    Krajowe ceny w skupie tuczników spadają od trzeciej dekady grudnia 2021 r. W dniach...
Według danych filipińskiego urzędu statystycznego (PSA) liczba świń w tym kraju na dzień 1 października 2021 r. wyniosła 9,87 mln sztuk. Mimo ogólnego wzrostu pogłowia trzody chlewnej nadal głównym zagrożeniem jest wirus ASF.
 
Zgodnie z danymi zawartymi w raporcie Reutersa, 13 stycznia 2021 r. w około 45 wioskach w całym kraju nadal potwierdzono obecność wirusa ASF.
 
Kraj ten w ramach programu odbudowy sprowadzał trzodę chlewną z zagranicy. Niektóre spółki zdecydowały się również na program odtworzenia populacji świń przez założenie gospodarstwa hodowlanego specjalizujących się w hodowli zwierząt, od których uzyskuje się wieprzowinę premium o wysokiej jakości. 
 
Cała operacja odbywa się we współpracy z jednym z wiodących posiadaczy ferm trzody chlewnej w kraju. Specjalizuje się on w sprzedaży świń hodowlanych, które trafiają do innych gospodarstw, producentów i dystrybutorów.
 
W jego gospodarstwie obowiązują surowe środki bezpieczeństwa biologicznego, a firma specjalizuje się w hodowli ras zaliczanych do premium, od której uzyskuje się wysoką jakość wieprzowiny o niskiej zawartości tłuszczu.
 
Filipiny w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz kontroli importowanej żywności rozpoczęły prace nad budową pierwszego Obszaru Badań Towarów Rolnych (ACEA), zwanego również Cold Examination Facility w Rolnictwie (CEFA). 
 
Ma to pomóc 100% kontroli importowanych produktów rolnych, ryb i mięsa, aby zapewnić ich jakość, określić i skonfiskować błędnie zadeklarowane przesyłki oraz zapobiec przedostawaniu się transgranicznych szkodników i chorób, w tym ASF. 
 
Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu