Łatwiej można złożyć wniosek o paszporty i kolczyki dla zwierząt

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-07-2019,11:25 Aktualizacja: 17-07-2019,11:49
A A A

Dzięki nowym funkcjom portalu IRZplus rolnicy mogą łatwiej informować ARiMR m.in. o przemieszczeniach zwierząt gospodarskich, składać wnioski o numery kolczyków i paszportów, bez konieczności przychodzenia do biur powiatowych.  

Portal IRZplus, który ruszył w sierpniu 2018 r., łączy zalety elektronicznej księgi stada, gromadzącej potrzebne rolnikowi informacje o hodowanych krowach, kozach, świniach czy owcach. To także platforma umożliwiająca załatwienie z domu spraw wymaganych przy posiadaniu zwierząt.

bydło, trzoda chlewna, zwierzęta gospodarskie, gus, cielęta, lochy

W 2018 roku padły setki tysięcy sztuk bydła i miliony świń

Główny Urząd Statystyczny podsumował hodowlę zwierząt gospodarskich w 2018 roku. Z dokumentu wynika, że w Polsce urodziło się - w stosunku do 2017 r. - więcej bydła, a mniej padło. Odwrotnie wyglądają liczby w przypadku świń. Z opracowania...

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że wyposażyła portal w kolejne funkcje przydatne gospodarzom.

"Nowa, uruchomiona właśnie modyfikacja portalu pozwala w łatwiejszy sposób zgłaszać zwierzęta do rejestru, informować ARiMR o ich przemieszczeniach, wnioskować o numery kolczyków i paszporty oraz ich duplikaty bez konieczności wizyty w biurach powiatowych lub wysyłania dokumentów pocztą" - wskazała agencja.

Rolnik korzystający z portalu IRZplus ma teraz możliwość: zarejestrowania siedziby stada; wyszukania jego stanu na wybrany dzień, złożenia nowego formularza wniosku o przydzielenie numeru dla drugiego kolczyka dla owiec albo kóz; poprawienia dokumentu zgłoszenia cofniętego z ARiMR; złożenia korekty zgłoszenia zaproponowanej przez Agencję; zaakceptowania kolejnych propozycji zgłoszeń sprzedaży zwierząt do rzeźni lub padnięcia zwierzęcia, gdy inne podmioty złożą zgłoszenia przez portal, nadania uprawnień do IRZplus swojemu pracownikowi w celu składania zgłoszeń; wydrukowania listy zwierząt, zdarzeń oraz dokumentów składanych w portalu oraz zapisania znajdujących się w nim danych na swoim komputerze.

Książki warte polecenia: Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych|Sygnały racic|Choroby bydła - podstawy diagnostyki i terapii |Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu