Hodowcy: ekoterroryści przekroczyli wszelkie granice

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
06-05-2017,9:05 Aktualizacja: 19-05-2017,16:33
A A A

Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych ostro potępia wydarzenia, jakie miały miejsce w nocy z 28 na 29 kwietnia na Łotwie.

W miejscowości Gauja nieznani sprawcy wtargnęli na fermę norek i wypuścili kilkaset zwierząt, głównie samic, które osierociły nowonarodzone szczenięta.

"W ten sposób przekroczona została kolejna granica w agresywnej działalności organizacji pseudo-ekologicznych walczących o prawa zwierząt" - grzmi związek zrzeszający hodowców zwierząt futerkowych w naszym kraju.

rolnictwo, hodowla i chów zwierząt futerkowych, dobrostan, prawo, przepisy

Hodowla zwierząt futerkowych tak, ale na określonych zasadach

Polacy są coraz bardziej zainteresowani dobrostanem zwierząt. Ponad 82 proc. mieszkańców terenów wiejskich uważa, że hodowla zwierząt futerkowych w Polsce powinna być dopuszczalna. 22 kwietnia branża hodowców zwierząt...
"Ten akt ekoterroru w efekcie doprowadzi do śmierci zarówno zwierząt, które zostały uwolnione jak i szczeniaków, które zostały w klatkach. Norka hodowlana nie jest przystosowana do życia poza hodowlą. Zwierzęta te nie posiadają cech pozwalających im na samodzielne przetrwanie w naturalnym  środowisku" - czytamy w liście otwartym.

Specjaliści podkreślają, że tysiące szczeniąt, które pozostały w klatkach zostały skazane na śmierć. "Nie są w stanie przeżyć początkowego okresu życia bez swoich matek, ponieważ tylko ich mleko może zapewnić im przetrwanie. Nie ma możliwości, aby jakakolwiek karma była je w stanie zastąpić" - podkreśla Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych.

"Jako związek zdecydowanie potępiamy tego rodzaju działalność, która według pseudo-ekologów ma przyczynić się dobrostanowi zwierząt, a tak naprawdę skazuje je na śmierć. Wydarzenia z Łotwy pokazują do czego prowadzą nieodpowiedzialne działania aktywistów, którzy zaślepieni w swojej ideologii odrzucają wiedzę naukową dotyczącą hodowli zwierząt, jednocześnie inspirując wiele grup do tak barbarzyńskich czynów" - czytamy w liście.

Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych, zwierzęta futerkowe, norki amerykańskie, lisy

Hodowcy zwierząt futerkowych bronią swoich dochodów i miejsc pracy

Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych przekonuje, że ewentualne wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych miałoby wiele negatywnych skutków: pracę mogłoby stracić kilkadziesiąt tysięcy osób, a hodowla przeniosłaby...
PZHZF zwraca uwagę, że "w toczącej się w Polsce debacie dotyczącej hodowli zwierząt futerkowych również można zauważyć tak radykalne poglądy namawiające do bezprawnego wypuszczania zwierząt znajdujących się w hodowlach".

Związek podaje przykład: "jedna z organizacji pseudo-ekologicznych opublikowała mapę hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Mamy nadzieję, że nie posłuży ona jako narzędzie do podobnej tragedii jak miała miejsce na Łotwie".

Jednocześnie w liście otwartym możemy przeczytać, że "branża hodowców zwierząt futerkowych w Polsce pozostaje otwarta na debatę o warunkach hodowli zwierząt i dbania o ich dobrostan".

"Jednak ponownie pragniemy podkreślić, iż potępiamy wszelkie akty ekoterroru prowadzące w efekcie do śmierci zwierząt w męczarniach. Mamy nadzieje, że język debaty na temat hodowli zwierząt futerkowych w Polsce będzie podążał w stronę dialogu, a zwierzęta hodowane na polskich fermach nigdy nie zaznają takich cierpień jakie spotkały je ostatnio na Łotwie" - zaznacza Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu