Dobrostan zwierząt pod kontrolą trybunału. W Polsce również

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
11-01-2018,13:30 Aktualizacja: 11-01-2018,13:47
A A A

Europejski Trybunał Obrachunkowy przedstawił unijne inicjatywy mające zapewnić przestrzeganie przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt oraz poprawienie koordynacji działań w tym zakresie i wspólnej polityki rolnej.

Dokument opiera się na trwających pracach kontrolnych dotyczących skuteczności działań UE na rzecz dobrostanu zwierząt. Kontrole ograniczają się do zwierząt gospodarskich bowiem to do nich odnosi się większość przepisów Wspólnoty.

rzeźnie, ubojnie, dobrostan zwierząt, konsumenci

Kamery w rzeźniach. Będą monitorować zachowanie zasad dobrostanu

Wszystkie rzeźnie w Anglii będą musiały wprowadzić obowiązkowe nagrywanie CCTV. Jak informuje portal 3trzy3 za stroną www.gov.uk zostaną one wyposażone w kamery przemysłowe. CCTV z angielskiego Closed-Circuit TeleVision można przetłumaczyć jako...

Szacuje się, że w Unii Europejskiej hoduje się 4,5 mld kurcząt, kurek niosek i indyków oraz około 330 mln krów, świń, kóz i owiec. Poza okresem chowu zwierząt w gospodarstwie kontrola obejmie też transport i ubój.

Środki z unijnych funduszy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich przydzielone na płatności z tytułu dobrostanu zwierząt na lata 2014-2020 wynoszą około 1,5 mld euro. Podejmowane działania mają na celu zachęcenie do podniesienia poziomu dobrostanu powyżej unijnych i krajowych wymogów minimalnych.

Kontrola trwa w pięciu państwach członkowskich: Rumunii, Polsce, Francji, Włoszech i Niemczech. Pracami kieruje Janusz Wojciechowski, członek trybunału, a sprawozdanie z wizyt w tych krajach ma zostać opublikowane pod koniec 2018 r.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2023

Hoduj z głową świnie:

-ASF we Włoszech

-Okiem doradcy

-Co nowego w branży?

-Fitobiotyki dla świń

-Termowizja w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA