Dobrostan zwierząt pod kontrolą trybunału. W Polsce również

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
11-01-2018,13:30 Aktualizacja: 11-01-2018,13:47
A A A

Europejski Trybunał Obrachunkowy przedstawił unijne inicjatywy mające zapewnić przestrzeganie przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt oraz poprawienie koordynacji działań w tym zakresie i wspólnej polityki rolnej.

Dokument opiera się na trwających pracach kontrolnych dotyczących skuteczności działań UE na rzecz dobrostanu zwierząt. Kontrole ograniczają się do zwierząt gospodarskich bowiem to do nich odnosi się większość przepisów Wspólnoty.

rzeźnie, ubojnie, dobrostan zwierząt, konsumenci

Kamery w rzeźniach. Będą monitorować zachowanie zasad dobrostanu

Wszystkie rzeźnie w Anglii będą musiały wprowadzić obowiązkowe nagrywanie CCTV. Jak informuje portal 3trzy3 za stroną www.gov.uk zostaną one wyposażone w kamery przemysłowe. CCTV z angielskiego Closed-Circuit TeleVision można przetłumaczyć jako...

Szacuje się, że w Unii Europejskiej hoduje się 4,5 mld kurcząt, kurek niosek i indyków oraz około 330 mln krów, świń, kóz i owiec. Poza okresem chowu zwierząt w gospodarstwie kontrola obejmie też transport i ubój.

Środki z unijnych funduszy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich przydzielone na płatności z tytułu dobrostanu zwierząt na lata 2014-2020 wynoszą około 1,5 mld euro. Podejmowane działania mają na celu zachęcenie do podniesienia poziomu dobrostanu powyżej unijnych i krajowych wymogów minimalnych.

Kontrola trwa w pięciu państwach członkowskich: Rumunii, Polsce, Francji, Włoszech i Niemczech. Pracami kieruje Janusz Wojciechowski, członek trybunału, a sprawozdanie z wizyt w tych krajach ma zostać opublikowane pod koniec 2018 r.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA