Kamery w rzeźniach. Będą monitorować zachowanie zasad dobrostanu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
17-11-2017,13:00 Aktualizacja: 17-11-2017,12:02
A A A

Wszystkie rzeźnie w Anglii będą musiały wprowadzić obowiązkowe nagrywanie CCTV. Jak informuje portal 3trzy3 za stroną www.gov.uk zostaną one wyposażone w kamery przemysłowe.

CCTV z angielskiego Closed-Circuit TeleVision można przetłumaczyć jako telewizja przemysłowa. Coraz częściej jednak skrót ten jest używany do określania telewizyjnych systemów dozorowych.

Rzeźnie w Anglii będą więc zobowiązane do przekazywania nagrań z kamer przemysłowych. Nieograniczony dostęp do nich będą mieli państwowi lekarze weterynarii.

antybiotyki w leczeniu zwierząt, antybiotykooporność, zużycie antybiotyków, zwierzęta hodowlane

Antybiotyki są nadużywane w hodowli zwierząt

Światowy tydzień wiedzy o antybiotykach rozpoczął się 13 listopada i potrwa do niedzieli 19 listopada. Organizacja CIWF Polska przypomina z tej okazji jak wygląda sytuacja w Polsce i jak niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia jest nadużywanie...

Konsumenci dzięki temu mają być informowani o tym, czy w rzeźniach przestrzegane są zasady dobrostanu. Sami z resztą po części zdecydowali o obowiązku nagrań CCTV w ubojniach.

Konsumenci wzięli udział w konsultacjach społecznych w tej sprawie. Jak informuje portal 3trzy3 niemal 4000 respondentów tj. ponad 99 proc. popierało takie plany. W związku z tym rząd przychylił się do obowiązku instalacji telewizji przemysłowej.

Wyniki konsultacji wśród angielskich konsumentów wyraźnie pokazały, że ludzie są zainteresowani traktowaniem zwierząt hodowlanych na każdym etapie ich życia.

Agencja Standardów Żywności (FSA) będzie stosować procedury zatwierdzenia danej rzeźni. Z kolei lekarze weterynarii przeprowadzą kontrolę. Jak informuje portal 3trzy3 w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podczas uboju odpowiednie służby mogą zawiesić lub odwołać danych pracowników.

Nowe przepisy mają wejść w życie na wiosnę przyszłego roku. Ubojnie będą musiały się do nich dostosować w ciągu sześciu miesięcy.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA