Ceny kurcząt i indyków pną się w górę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
19-02-2021,15:30 Aktualizacja: 19-02-2021,13:57
A A A
Kurczęta i indyki w skupie od drugiego tygodnia grudnia drożeją. Na początku lutego ich cena wzrosła po raz kolejny odpowiednio o 3% i 8%.
 
Notowania kurcząt brojlerów w Polsce w pierwszym tygodniu lutego wzrosły w ciągu tygodnia o 3% i osiągnęły wartość 3,43 zł za kg. Cena ta była o 8% wyższa niż przed miesiącem i o 4% niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
 
Indyki przeciętnie skupowano po 5,05 zł za kg. Były one o 8% droższe niż w poprzednim notowaniu i o 22% niż na początku stycznia. Ich cena była jednocześnie o 9,5% niższa niż przed rokiem.
 
Kaczki brojlery kupowano średnio po 4,35 zł za kg. Było to o 1 gr za kg taniej niż tydzień wcześniej, ale o 1 gr za kg drożej niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku ich cena była o 1% niższa. 
 
protest mieszkańców, ferma drobiu, budowa fermy, odory, blokowanie inwestycji

Budowa kurników zablokowana przez burmistrza

Burmistrz Miastka w woj. pomorskim nie zgodził się na budowę kurników w Pasiece. Jest to efekt protestów okolicznych mieszkańców, którzy obawiali się fetoru i zanieczyszczenia środowiska.    Budowa...
W okresie od 1 do 7 lutego zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych z szyjami średnio po 5,59 zł za kg. Ich cena była o 2% nizsza niż w poprzednim tygodniu i o 4% niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków patroszonych sprzedawani po 8,89 zł za kg. Ich cena była o 8% niższa niż tydzień wcześniej oraz o 15% niż przed miesiącem. 
 
Tuszki kurcząt, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, były o 8% droższe niż przed rokiem, a tuszki indyków o 3% tańsze.
 
W 2020 r. łączne przychody z polskiego eksportu produktów wieprzowych, wołowych oraz drobiowych wyniosły niemal 6 mld euro, czyli około 26,4 mld zł. Były one o 4% niższe niż w 2019 r. 
 
Największy udział w wartości eksportu żywca, mięsa i przetworów miały produkty drobiowe, które sprzedano za 2,8 mld euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 12,5 mld zł.
 
W ubiegłym roku z Polski wyeksportowano ponad 1,8 mln ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek). Było to o 3% więcej niż rok wcześniej. W tym okresie do kraju przywieziono 157 tys. ton drobiu, to o 17% mniej niż w 2019 r.
  
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA