Webinarium dla hodowców bydła i producentów mleka

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
03-12-2020,14:30 Aktualizacja: 03-12-2020,14:35
A A A

Dobrostan bydła mlecznego, żywienie wysokowydajnych krów oraz zarządzanie rozrodem mlecznic, to główne tematy webinarium dla hodowców bydła i producentów mleka.

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie Oddział Olecko organizuje webinarium pt: "Innowacyjne rozwiązania w zarządzaniu stadem bydła mlecznego".

Hodowcy bydła i producenci mleka będą mogli wziąć udział w webinarium dotyczącym zarządzania stadami bydła mlecznego. Odbędzie się ono 7 grudnia w poniedziałek o godzinie 10.00

program zwalczania BSE, BSE, gąbczasta encefalopatia, choroba wściekłych krów

Program zwalczania BSE będzie kontynuowany

Projekt rozporządzenia ministra rolnictwa zakłada kontynuację w 2021 r. programu zwalczania tzw. choroby wściekłych krów (BSE). Jego celem jest wykrycie każdego przypadku choroby w populacji bydła w Polsce. Obecnie projekt jest w pracach...

Uczestnicy webinarium wysłuchają wykładów dotyczących dobrostanu bydła mlecznego, żywienia wysokowydajnych krów oraz zarządzania rozrodem mlecznic.

Dr hab. Marcin Gołębiewski z SGGW w Warszawie opowie o tym, jak można zapewnić krowom optymalne warunki utrzymania w nowoczesnej oborze.

Prof. dr hab. Jan Miciński prof. zw. z UWM w Olsztynie przedstawi najważniejsze aspekty prawidłowego żywienia wysokowydajnych krów.

Lekarz weterynarii Urszula Glinka z Zoetis Polska sp. z o.o. opowie o zarządzaniu rozrodem bydła mlecznego z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do monitoringu.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. Można go znaleźć TUTAJ.

W przypadku pytań, hodowcy bydła mlecznego, którzy są zainteresowani udziałem w webinarium, mogą się kontaktować z Dorotą Michniewicz telefonicznie pod numerem: 665 890158 lub mailowo na adres: d.michniewicz@w-modr.pl



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA