Modernizacja gospodarstw. Wnioski opiewają na ponad miliard złotych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2021,12:05 Aktualizacja: 22-09-2021,12:25
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dokonała wstępnego podsumowania naboru wniosków o wsparcie w ramach "Modernizacji gospodarstw rolnych", który zakończył się 20 września.

Jak podkreśla Agencja, tegoroczny nabór rozpoczął się 21 czerwca i został przedłużony o ponad miesiąc, gdyż zarówno rolnicy, jak i organizacje branżowe informowali o takiej potrzebie.

"Według wstępnych danych wpłynęło 6,7 tys. wniosków na kwotę ok. 1,3 mld zł. Zdecydowanie największą popularnością wśród ubiegających się o wsparcie cieszyły się inwestycje z obszaru D (inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu). W czołówce regionów zainteresowanych modernizowaniem gospodarstw znalazły się: Mazowsze, Wielkopolska, Podlasie i Lubelszczyzna" - czytamy w komunikacie ARiMR.

chów i hodowla świń, spółki wodne, wsparcie dla rolnictwa, potencjał produkcji rolnej

Pieniądze czekają na dwie grupy beneficjentów

Do 26 listopada ARiMR będzie przyjmowała wnioski o dofinansowanie w ramach PROW 2014-2020 na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. O wsparcie będą mogły ubiegać się dwie grupy beneficjentów. Pierwsza to rolnicy,...
Jednocześnie urzędnicy zastrzegają, że na ostateczne dane trzeba jeszcze poczekać w związku z tym, że dokumenty do placówek Agencji mogły być wysyłane również drogą pocztową oraz ze względu na trwający proces rejestracji wniosków.

"Przez ostatnie trzy miesiące ARiMR przyjmowała wnioski wyjątkowo we wszystkich pięciu obszarach pomocy, tj.: rozwój produkcji prosiąt (obszar A); rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B); rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C); inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D) i nawadnianie w gospodarstwie. W przypadku tegorocznego naboru na inwestycje w obszary A, B, C i D można było złożyć tylko jeden wniosek o pomoc. Natomiast o wsparcie na nawadnianie rolnicy mogli ubiegać się również, gdy starali się o środki na inwestycje w hodowlę zwierząt lub związane z racjonalizacją produkcji" - podsumowuje Agencja.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj