Wiemy, kto zwyciężył w XL edycji OWiUR. Sprawdź wyniki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-06-2016,15:20 Aktualizacja: 23-10-2017,8:40
A A A

XL edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to już historia. W Trzciance ogłoszono oficjalne wyniki zmagań centralnych, które poprzedził etap okręgowy i szkolny.

W eliminacjach centralnych OWiUR, które odbyły się się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance (woj. wielkopolskie) wystartowało 221 uczniów z całej Polski.

>>>> [Zobacz naszą relację na żywo]

O zwycięstwo uczniowie walczyli w 11 blokach tematycznych. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki.

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Przez całą olimpiadę prowadziliśmy bieżącą relację z imprezy.

Informacja dotycząca wyników: pierwsza kolumna to punkty zdobyte w części teoretycznej (pisemnej) eliminacji centralnych OWiUR, druga kolumna to punkty zdobyte w części praktycznej. Trzecia kolumna dotyczy łącznej punktacji olimpijczyka, a czwarta miejsca zajętego w danym bloku tematycznym.

BLOK PRODUKCJA ROŚLINNA

Eliminacje
pisemne
Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
46 57 103 I Szofer Krzysztof ZSRCKU Trzcianka
47 52 99 II Babeł Tomasz ZSCKR Hańczowa
45 54 99 III Długosz Adrianna ZSP Nawojowa
48 48 96 IV Nowak Patryk Paweł ZSN Gąsawa
46 49 95 V Radziejewski Radosław Szymon ZSTiO Września
41 54 95 VI Jędrzejewski Karol ZSRCKU Trzcianka
43 49 92 VII Łuniewski Łukasz ZSR Krzyżewo
47 44 91 VIII Pankau Mateusz ZSCKR Sypniewo
46 43 89 IX Głowacki Adam ZSCKR Zduńska Dąbrowa
44 45 89 X Jabłoński Kamil ZSCKR Rudka
39 48 87 XI Woźniacka Krystyna ZSiPO Nysa
46 40 86 XII Slósarz Maciej Kazimierz ZSCKR Rudka
43 39 82 XIII Kwiatkowski Michał ZSCKR Kowal
42 38 80 XIV Łąpieś Jakub ZSCKR Zduńska Dąbrowa
40 40 80 XV Silski Paweł ZSCKR Gołotczyzna
40 34 74 XVI Grubiak Przemysław ZSiPO Nysa
38 34 72 XVII Staniaszek Błażej ZSCKR Zduńska Dąbrowa
35 34 69 XVIII Szczygielski Hubert ZS nr 3 Łuków
35 34 69 XVIII Janczuk Adrian ZSR Kisielice
35 32 67 XIX Soter Amadeusz ZSP Bierutów
35 32 67 XIX Borkowski Tomasz ZS nr 3 Łuków
33 33 66 XX Główczyński Sebastian ZS Bielice
35 30 65 XXI Grzela Cezary ZSP Zielona
27 36 63 XXII Mastalerczuk Marcin ZSCKR Kamień Mały
29 31 60 XXIII Baliński Maciej ZSEiT Pasłęk

 

BLOK PRODUKCJA ZWIERZĘCA

Eliminacje
pisemne
Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
39 55,5 94,5 I Stolpe Dominika ZSRCKU Trzcianka
39 54 93 II Jesiołowski Krzysztof ZSTiO Września
33 60 93 III Bałuszyńska Urszula ZSP Nawojowa
35 57 92 IV Piotrowski Łukasz ZSR Ostrożany
33 59 92 V Krawczyk Michał ZSRCKU Trzcianka
37 47 84 VI Porzeziński Kamil Adam ZSCKR Rudka
29 50 79 VII Walewski Jakub ZSR Grudziądz
30 48 78 VIII Stańczyk Michał ZSCKR Zduńska Dąbrowa
32 43,5 75,5 IX Grzybowski Artur ZS nr 3 Łuków
30 43,5 73,5 X Jagodziński Jakub ZSEiT Pasłęk
28 45 73 XI Strześniewski Mateusz ZS Płock
28 43 71 XII Kaszczak Paweł ZSCKR Hańczowa
27 43,5 70,5 XIII Zieliński Wiktor ZSRCKU Kościelec
29 38 67 XIV Pierzyna Marcin ZSR Namysłów
25 42 67 XV Głodkowski Kamil ZSP Przasnysz
28 37,5 65,5 XVI Hukiewicz Cezary ZSCKR Bobowicko
28 37,5 65,5 XVI Rosiak Sebastian Jan ZSP nr 2 RCKUiP Łowicz
22 43,5 65,5 XVII Olejnik Marcin ZSCKR Bogdańczowice
29 36 65 XVIII Wyrobek Michał ZSR Namysłów
30 34 64 XIX Bonin Jan ZSRCKP Bolesławowo
32 30 62 XX Doroszczak Michał ZSCKR Dobrocin
23 38 61 XXI Piekutowski Łukasz ZSCKR Rudka
25 35 60 XXII Baran Bartłomiej ZS Bielice
27 29 56 XXIII Udycz Patryk Edward ZS nr 6 Szczecinek
18 36 54 XXIV Siembior Michał ZSCKR Gołotczyzna
16 30,5 46,5 XXV Rypina Maciej ZSCKR Leśna Podlaska

 

BLOK OGRODNICTWO

Eliminacje
pisemne
Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
43 56 99 I Tyrna Michał ZSO Bielsko-Biała
47 43 90 II Banduch Monika ZSCKR Sandomierz-Mokoszyn
40 49 89 III Kaczmarek Michał ZS Opatówek
43 43 86 IV Grochowski Jarosław Krystian ZSRCKU Sochaczew
39 44 83 V Warowna Maria ZSIŚiM Kraków
37 44 81 VI Widłak Łukasz ZSCKPiCKU Miętne
31 41 72 VII Grubich Sebastian ZSCKR Bydgoszcz
29 43 72 VII Szewczyk Eryk ZSRCKU Sochaczew
35 25 60 VIII Rosiak Karolina ZSZ nr 1 Skierniewice
26 31 57 IX Nachowicz Tomasz Adam ZSO Gorzów Wielkopolski

 

BLOK ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

Eliminacje pisemne Elimin prakt. Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
49 49 98 I Kulosa Mikołaj ZS nr 5 Rybnik
44 53 97 II Sekuła Patrycja ZSIŚiM Kraków
48 46 94 III Dziedzic Monika Zuzanna ZS nr 39 Warszawa
48 44 92 IV Ciesielski Krystian ZSRCKP Bolesławowo
44 47 91 V Bolewicz Weronika ZSR-B Leszno
46 40 86 VI Czerwiński Patryk Technikum nr 2 w ZSLiA Tuchola
43 42 85 VII Zduńczyk Damian ZSCKR Zduńska Dąbrowa
45 39 84 VIII Serwatko Otylia PZS Krzyżowice
43 41 84 IX Chudecka Laura ACE Augustów
37 47 84 X Suchy Kinga ZSO Bielsko-Biała
44 38,5 82,5 XI Kaszuba Natalia ZSR Namysłów
33 49 82 XII Tasarz Patrycja ZS nr 1 Wieluń
32 49,5 81,5 XIII Kowalska Marta Krystyna ZS nr 5 Stargard Szczeciński
33 45 78 XIV Gwóźdź Dominika Technikum nr 1 w ZSB w Zielona Góra
44 32 76 XV Rosińska Ewelina Agata ZSCKR Widzew
39 37 76 XVI Haber Marzena ZSIŚiM Kraków
44 31 75 XVII Benedyczuk Jolanta ZSCKR Karolewo
34 38 72 XVIII Sasin Anna Maria ZSA Mińsk Mazowiecki
37 30 67 XIX Janeczek Marlena ZSP Krasnystaw
35 32 67 XX Puczyńska Wiktoria ZSCKR Bonin
35 30,5 65,5 XXI Święch Magdalena ZS Brzostek
40 24 64 XXII Kapłon Kinga ZSRCKU Trzcianka
35 28 63 XXIII Budny Krzysztof Jan ZSCKR Bobowicko
35 28 63 XXIII Szczygieł Dominika Amanda ZSKŚiA Giżycko
35 25 60 XXIV Piątek Diana ZSP nr 5 Zamość
30 29 59 XXV Strózik Aleksandra ZS nr 1 Wieluń

 

BLOK MECHANIZACJA ROLNICTWA

Eliminacje pisemne Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
55 52 107 I Pszonka Paweł Ryszard ZSCKU Gronowo
49 56 105 II Dembski Albert ZSP Gniezno
49 53 102 III Horbal Jarosław ZSCKR Hańczowa
50 51 101 IV Renik Tomasz ZSOiZ Ciechanowiec
51 49 100 V Samojluk Kamil ZSCKR Korolówka-Osada
47 52 99 VI Chudzyński Przemysław ZSP Gniezno
46 53 99 VII Dadana Daniel ZSCKPiCKU Miętne
52 41 93 VIII Płachta Adam ZSRCKU Wolbórz
46 46 92 IX Majsterek Łukasz ZSCKPiCKU Garwolin
40 52 92 X Konarzewski Damian ZSP Zielona
45 46 91 XI Książkiewicz Piotr TIŚiA UP Poznań
46 43 89 XII Piotrowski Krystian Adrian ZS nr 1 Płońsk
50 37 87 XIII Makowski Radosław ZSRCKP Świdwin
49 38 87 XIV Dawid Michał Dominik ZSCKR Dobryszyce
41 45 86 XV Kobylak Bartłomiej ZSE-T Rakowice Wielkopolskie
40 46 86 XVI Wójcik Szymon ZSTR Piotrowice
42 43 85 XVII Pietrzak Michał ZSCKR Zduńska Dąbrowa
42 43 85 XVII Brodowicz Szymon ZSRCKP Świdwin
46 38 84 XVIII Borowski Bartłomiej ZSCKR Karolewo
44 40 84 XIX Kowalski Paweł ZSA-E Karolewo
47 35 82 XX Walczyk Przemysław ZSRCKU Żarnowiec
39 42 81 XXI Naróg Dominik ZSCKR Okszów
41 39 80 XXII Barszczewski Jakub ZSCKR Okszów
41 37 78 XXIII Biesiada Damian ZSRCKU Przemystka
42 32 74 XXIV Ochmann Jan ZS Komorno
37 37 74 XXV Stajszczyk Patryk ZSR Namysłów
37 36 73 XXVI Młocek Kamil ZS Iwonicz

 

BLOK INŻYNIERIA I OCHRONA ŚRODOWISKA

Eliminacje praktyczne Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
50 54 104 I Karpisz Przemysław V LO Kraków
36 57 93 II Gruszecka Karolina Maria ZSIŚ Toruń
40 52 92 III Łoń Krzysztof ZSO nr 2 Gorzów Wielkopolski
44 46 90 IV Zasada Renata ZSP nr 2 Włoszczowa
48 40 88 V Machtyl Jędrzej ZSO nr 2 Gorzów Wielkopolski
47 36 83 VI Kondej Cezary ZSP Żelechów
45 37 82 VII Chmielak Arkadiusz ZSP Żelechów
33 48 81 VIII Santo Michał ZSKŚiA Giżycko
35 41 76 IX Wróblewski Paweł Kamil ZSIŚ Toruń
20 38 58 X Dręczewski Adrian ZSKŚiA Giżyck
31 25 56 XI Sobiegraj Gabriela ZSCKR Sichów Duży

 

BLOK TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI

Eliminacje pisemne Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
59 57 116 I Kruk Marcin ZS nr 5 Lublin
53 56,5 109,5 II Choińska Aleksandra V LO Kraków
58 51 109 III Patycki Bartosz Jan ZSG Gorzów Wielkopolski
52 56,25 108,25 IV Baran Magdalena ZSP Nawojowa
52 55 107 V Krajewski Adam ZSTiO Września
53 53 106 VI Kędziora Dominika ZSRCKU Trzcianka
57 45,5 102,5 VII Kurek Jakub ZSZ Opole
54 47 101 VIII Saczuk Martyna ZSZ nr 1 Biała Podlaska
49 49,75 98,75 IX Kałuski Jan Maciej ZSG Warszawa
52 46,5 98,5 X Korzeniewski Piotr ZS nr 6 Ełk
45 53 98 XI Gałecki Patryk Damian ZSSiH Radom
55 41,5 96,5 XII Żurawicz Michał Mateusz ZSG Gorzów Wielkopolski
48 48,5 96,5 XII Nyks Agnieszka ZSA Człuchów
53 42,75 95,75 XIII Piątek Adrian ZSP Żelechów
54 40,5 94,5 XIV Piechota Marek ZSZ Opole
55 36,5 91,5 XV Bujak Aleksandra ZS nr 5 Lublin
48 40 88 XVI Galbarczyk Mateusz ZS nr 2 Mrągowo
44 42,5 86,5 XVII Ciski Przemysław ZSCKR Karolewo
46 38 84 XVIII Klucznik Dominik Patryk ZS nr 6 Szczecin
45 38,5 83,5 XIX Grzmil Agnieszka ZSSiH Radom
42 39,5 81,5 XX Dziadkowiec Alan ZSiPO Nysa
44 36 80 XXI Majkowska Klaudia Anna ZSZ nr 4 Ostrołęka

 

BLOK GASTRONOMIA

Eliminacje pisemne Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
55 53,5 108,5 I Woźniak Kamila ZSG Gorzów Wielkopolski
49 59 108 II Popis Ida ZSG-S Olsztyn
49 57 106 III Bartkowiak Natalia ZSRCKU Trzcianka
48 57,5 105,5 IV Czech Natalia ZSZ nr 4 Opole
54 50 104 V Ochyńska Natalia Aleksandra ZSAiGŻ Radom
54 48,5 102,5 VI Popławski Damian ZSCKR Rudka
54 45,5 99,5 VII Gałązka Mariola ZSG Warszawa
47 52,5 99,5 VIII Kubiczek Karolina ZSGiH Bielsko-Biała
43 54 97 IX Popielski Patryk ZSCKR Nakło Śląskie
49 47,5 96,5 X Pańka Aleksandra ZSCKR Stary Brześć
51 44 95 XI Łohunko Anna Helena ZSG Gorzów Wielkopolski
49 45 94 XII Sowa Kamila ZSE-G Tarnów
48 45,75 93,75 XIII Hyży Agnieszka ZSE-U Żychlin
50 43,5 93,5 XIV Felska Weronika ZSE-U Bytów
51 40 91 XV Sadło Anita ZS nr 3 Łuków
49 41,5 90,5 XVI Deptuła Klaudia ZS nr 2 Mrągowo
46 44,5 90,5 XVII Krzyszowicz Klaudia ZSCKR Różaniec
43 47 90 XVIII Nawrocka Małgorzata ZS nr 1 Choszczno
45 42 87 XIX Bojko Sandra ZSB Konin
46 40,5 86,5 XX Ścięgaj Beata ZSZ nr 4 Ostrołęka
52 34 86 XXI Pajewska Patrycja ZSG-S Olsztyn
54 30 84 XXII Serafin Andrzej Damian ZSP Szydłów
47 32,25 79,25 XXIII Wojtaś Karol ZST-I Busko-Zdrój
39 40 79 XXIV Supron Krystian ZSZ nr 4 Opole
47 31 78 XXV Grochowski Piotr ZSCKR Stare Lubiejewo
44 33,5 77,5 XXVI Włodarczyk Hanna II LO Gorzów Wielkopolski
41 34,75 75,75 XXVII Jurkiewicz Magdalena ZSR Brodnica
43 32 75 XXVIII Wojciechowska Lena Karolina ZS nr 1 Choszczno
48 24,5 72,5 XXIX Żyła Barbara ZS Czudec

 

BLOK AGROBIZNES

Eliminacje pisemne Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
46 57,4 103,4 I Włoch Patryk V LO Kraków
51 48 99 II Warmbier Jarosław Technikum nr 2 w ZSLiA Tuchola
40 51,9 91,9 III Rutkowski Gustaw II LO Gorzów Wielkopolski
43 47 90 IV Klann Mateusz ZSP nr 2 Tarnobrzeg
47 40 87 V Sominke Damian ZSE-U Bytów
47 39,9 86,9 VI Szalkowski Paweł ZS nr 3 Rypin
42 44,4 86,4 VII Kolarska Dorota V LO Kraków
43 39,9 82,9 VIII Kozłowski Paweł Krzysztof ZSCKR Zduńska Dąbrowa
42 39,9 81,9 IX Słupek Piotr ZSP Jasieniec
41 39,9 80,9 X Majchrzak Michał Miłosz ZSRCKP Świdwin
42 35 77 XI Sadowski Damian ZSCKR Golądkowo
42 33,5 75,5 XII Notter Gregor Thibor ZSCKR Suwałki
42 32 74 XIII Davtyan Weronika ZSE-R Słubice
44 20 64 XIV Kowalik Magdalena ZSCKR Karolewo
39 19,9 58,9 XV Szwarocki Bartłomiej Adam ZSP nr 2 RCKUiP Łowicz
37 20 57 XVI Tymkiewicz Adam ZSR Namysłów
41 14,5 55,5 XVII Sieciński Kacper ZS Susz
40 9 49 XVIII Sarnicki Mateusz ZSR Namysłów
38 10,5 48,5 XIX Młodzianowska Ewelina ZSCKR Rudka
45 2 47 XX Szelec Jakub ZSE Gorlice
31 11,9 42,9 XXI Nowicki Grzegorz ZSKŚiA Giżycko

 

BLOK LEŚNICTWO

Eliminacje pisemne Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
51 48 99 I Marcinek Dawid TL Milicz
50 45,5 95,5 II Gajda Bartosz TL Milicz
44 50,5 94,5 III Narloch Michał TL Tuchola
48 45 93 IV Zielonka Paweł ZSL Biłgoraj
38 51 89 V Marciniec Dariusz ZSL Lesko
39 49,5 88,5 VI Sadkowski Przemysław ZSL Zagnańsk
43 44 87 VII Łuczka Piotr ZSL Lesko
40 39,5 79,5 VIII Kondracki Mateusz TL Białowieża
42 36 78 IX Koziński Kamil TL Warcino
31 42 73 X Fikus Dawid Kazimierz TL Warcino

 

BLOK WETERYNARIA

Eliminacje pisemne Eliminacje praktyczne Suma pkt. Zajęte miejsce Nazwisko ucznia Imię ucznia Szkoła - miejscowość
49 53 102 I Wojtaszak Marta Anna ZSTiO Września
44 55 99 II Wachowska Patrycja ZS Samostrzel
41 51 92 III Olejniczak Karolina Wiktoria ZSRCKU Piaseczno
34 53 87 IV Konopczyńska Paulina TIŚiA UP Poznań
47 40 87 IV Wolwowicz Wiktoria Maria ZCKR Nakło Śląskie
39 46 85 V Durka Joanna ZSRCKP Białystok
27 58 85 V Socha Miłosz PZS Krzyżowice
40 41 81 VI Suchodolski Daniel ZSCKR Sokołów Podlaski
36 45 81 VI Świerk Sandra ZSTW Trzciana
38 39 77 VII Bogusz Konrad ZS Mińsk Mazowiecki
37 38 75 VIII Mytyk Kamila ZSRCKU Czernichów
34 38 72 IX Pawelec Agnieszka ZSB Legnica
27 41 68 X Czerniawska Aleksandra ZSO nr 2 Gorzów Wielkopolski
27 40 67 XI Filipiak Zuzanna TIŚiA UP Poznań

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj