Testy z etapu okręgowego XLIII edycji OWiUR

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-04-2019,8:15 Aktualizacja: 14-04-2019,10:06
A A A

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych udostępnił zadania testowe z eliminacji okręgowych XLIII edycji OWiUR, które odbyły się 12 kwietnia.

W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań, które do ostatniej chwili były trzymane w tajemnicy.

Pliki z testami do pobrania poniżej. Testy z poprzednich lat są dostępne tutaj.

OWiUR, olimpiada, eliminacje, eliminacje okręgowe, OWiUR, XLIII edycja OWiUR

W tych miejscach odbędą się eliminacje okręgowe XLIII edycji OWiUR

Już tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia eliminacji okręgowych XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.  Do udziału w rywalizacji zakwalifikowało się łącznie 1467 osób. Uczniowie swoich sił spróbują w zmaganiach,...
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik ochrony środowiska, technik ogrodnik, technik leśnik, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa, technik hodowca koni, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik architektury krajobrazu.

Patronem medialnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal Agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj