Oni wygrali olimpiadę. Najlepsza dzisiątka w każdym bloku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-06-2014,8:35 Aktualizacja: 16-10-2017,22:52
A A A

Tegoroczna XXXVIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przeszła do historii nie tylko jako jedna z najlepiej zorganizowanych, ale przede wszystkim ze względu na wysoki poziom przygotowania startujących uczniów.

Organizatorzy podkreślają, że w gronie 222 uczestników eliminacji centralnych nie było osób, które w Nawojowej znalazłyby się przez przypadek. - To rzeczywiście byli najlepsi z najlepszych, których wyłoniły eliminacje szkolne, a później te na poziomie regionów - mówi prof. dr hab. Andrzej Radecki, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Podkreśla, że już sam udział w finale był dużym osiągnięciem. - Oczywiście najwspanialszym rezultatem mogą pochwalić się zdobywcy czołowych miejsc w poszczególnych blokach tematycznych. Możecie być dumni ze swojego osiągnięcia - podkreśla prof. Radecki.

Organizatorem zmagań uczniów z całej Polski w Nawojowej był Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach wraz z Komitetem Okręgowym OWiUR przy Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Patronem medialnym olimpiady było wydawnictwo APRA, które wydaje szereg znanych i cenionych magazynów, w tym między innymi miesięcznik "Rolnik Dzierżawca", "Nowoczesna Uprawa", "Rolniczy Przegląd Techniczny", "Agroenergetyka", "Hoduj z głową bydło" oraz "Hoduj z głową świnie.

* Poniżej prezentujemy nazwiska zdobywców dziesięciu pierwszych miejsc w każdym z dziewięciu bloków tematycznych:

blok: PRODUKCJA ROŚLINNA
Nazwisko i imię Szkoła Test Praktyczny Razem
Owczarzak Marcin ZSP w Gąsawie 46 58 104
Biszczak Wojciech ZSCKU w Wólce Gościeradowskiej 44 58 102
Osmólski Mateusz ZS Nr 4 w Bielsku Podlaskim        43 55 98
Bem Andrzej ZSRCKU w Żarnowcu        46 51 97
Putynkowski Krystian ZSA-E w Karolewie 42 51 93
Mrugowski Arkadiusz ZSCKR w Sypniewie 42 48 90
Milkiewicz Marcin ZSR w Smolajnach 49 40 89
Mieloch Szymon ZSTiO we Wrześni 44 45 89
Reszko Dawid Daniel ZSR w Kijanach 44 45 89
Ciupiński Daniel ZSR w Ostrożanach                                                44 43 87

 

blok: PRODUKCJA ZWIERZĘCA
L.p. Nazwisko i imię Szkoła   Test Praktyczny Razem
1 Parzych Tomasz ZSR w Grudziądzu   45 43 88
2 Rymorz Mikołaj ZSR w Międzyświeciu                                            35 47 82
3 Łożyński Przemysław ZS w Gródkach                              39 41 80
4 Piętka Rafał ZSWiO w Łomży                      36 44 80
5 Frankowska Ada V LO w Krakowie                          45 32 77
6 Szatkowski Artur ZS w Gródkach                              40 36 76
7 Wiśniewski Daniel ZS Nr 2 w Sokołowie Podlaskim                                        30 42 72
8 Jurczyk Mateusz ZSCKR w Dobryszycach                              36 35 71
9 Ziemba Monika ZSiPO w Nysie   38 31 69
10 Porzeziński Kamil Adam ZSCKR w Rudce                                                    36 33 69

 

blok: OGRODNICTWO
L.p. Nazwisko i imię Szkoła   Test Praktyczny Razem
1 Wróblewski Jakub ZS Nr 39 TO w Warszawie                              52 46 98
2 Łaźny Radosław ZS w Opatówku   50 47 97
3 Dobija Robert Konrad ZSO w Bielsko-Białej                                              44 52 96
4 Giesz Dawid ZS w Opatówku   52 41 93
5 Milewski Beniamin ZS w Opatówku   51 41 92
6 Biliniak Przemysław ZS Nr 39 TO w Warszawie                              44 48 92
7 Widłak Łukasz ZSCKPiCKU w Miętnem      46 45 91
8 Janota Łukasz ZSO w Bielsko-Białej                                  37 51 88
9 Stępień Paweł V LO w Krakowie                47 37 84
10 Fangrat Wioletta ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu                        40 44 84

 

blok: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA I GOSPODARSTWO DOMOWE
L.p. Nazwisko i imię Szkoła   Test Praktyczny Razem
1 Stefaniak Angelika ZS Nr 5 w Lublinie   51 54 105
2 Pyczek Robert ZSZ Nr 4 w Opolu   50 52 102
3 Kłosowski Piotr ZSG-S w Olsztynie   53 46 99
4 Pawlaczyk Anna ZSTiO we Wrześni   51 47 98
5 Drabik Marcin ZSP w Nawojowej   43 55 98
6 Bartnicka Alicja ZS Nr 3 w Rypinie   48 49 97
7 Pałyska Anna ZSP w Żelechowie   49 47 96
8 Golba Krzysztof Michał ZSCKR w Rzemieniu   48 48 96
9 Baran Izabela ZSP w Nawojowej   45 51 96
10 Strzała Marcin ZSP Nr 1 w Kluczborku                                                50 45 95

 

blok: AGROBIZNES
L.p. Nazwisko i imię Szkoła   Test Praktyczny Razem
1 Leonczuk Józef ZS Nr 4 w Bielsku Podlaskim      51 40 91
2 Nowacki Michał ZSLiA w Tucholi   49 42 91
3 Szymańska Ewelina ZSRCKU w Przemystce   53 30 83
4 Moczydłowski Patryk ZS Nr 4 w Bielsku Podlaskim          47 35 82
5 Bruliński Kamil ZSCKR w Gołotczyźnie                                    41 40 81
6 Wacławiak Grzegorz ZSE-R w Słubicach   54 20 74
7 Domańska Justyna ZSEiT w Pasłęku                              49 25 74
8 Koc Łukasz ZSCKR w Rudce                                                  48 25 73
9 Mosler Rafał ZSRCKP w Świdwinie   48 23 71
10 Słupek Mariusz ZSP w Jasieńcu                                48 22 70

 

blok: LEŚNICTWO
L.p. Nazwisko i imię Szkoła   Test Praktyczny Razem
1 Nagler Karolina TL w Miliczu   51 50 101
2 Ostój Tobiasz Szymon TL w Miliczu   46 53 99
3 Rybak Michał ZSL w Biłgoraju                            54 40 94
4 Kibort Tomasz TL w Tucholi   54 39 93
5 Szmelter Jakub TL w Tucholi   58 34 92
6 Sęk Cezary ZSL w Zagnańsku   49 37 86
7 Borkowski Albert TL w Białowieży                      52 33 85
8 Cholewa Piotr ZS w Tułowicach                    52 33 85
9 Juszczak Natalia ZSL w Biłgoraju                            51 34 85
10 Hennik Patrycja TL w Tucholi   53 31 84

 

blok: OCHRONA I INŻYNIERIA ŚRIODOWISKA
L.p. Nazwisko i imię Szkoła   Test Praktyczny Razem
1 Chmiel Jakub II LO w Krakowie                      56 59 115
2 Cetera Paulina ZSIŚ w Toruniu   47 51 98
3 Gąsiorek Michał ZSP Nr 2 w Stalowej Woli                                                      53 37 90
4 Libudzki Piotr ZSKŚiA w Giżycku   42 48 90
5 Lisewski Łukasz ZSTiO we Wrześni   40 47 87
6 Bylina Marcin V LO w Krakowie                    49 36 85
7 Staszczak Bartłomiej V LO w Krakowie                      46 38 84
8 Dusik Jerzy V LO w Krakowie                        41 43 84
9 Wąsik Konrad ZSP w Brniu                                                            30 47 77
10 Misterka Michał ZSP w Brniu                                                          28 44 72

 

blok: ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
L.p. Nazwisko i imię Szkoła   Test Praktyczny Razem
1 Sabaj Katarzyna V LO w Krakowie                          41 53 94
2 Betlejewski Przemysław ZSR w Brodnicy   44 49 93
3 Skobel Tomasz Kamil CKZiU w Złotowie, T Nr 3   43 49 92
4 Kondratowicz Magdalena ZSR w Prudniku                                        47 44 91
5 Beer Sylwia PZS Nr 2 w Pszczynie                                                      39 51 90
6 Wolski Marcin ZSRCKP w Białymstoku                                                41 45 86
7 Prus Paulina ZS Nr 39 TO w Warszawie                              37 48 85
8 Stańczak Bartosz ZSRz w Łodzi                                    43 41 84
9 Ździebko Bartosz ZSTiA Lesko   38 45 83
10 Głodowska Marta ZRCKP w Bolesławowie   43 39 82

 

blok: MECHANIZACJA ROLNICTWA
L.p. Nazwisko i imię Szkoła   Test Praktyczny Razem
1 Kościelny Stanisław ZSCKR Hańczowa                                                                53 57 110
2 Krajewski Marek Sławomir ZSCKR w Karolowie                                    52 55 107
3 Waszczyszak Józef ZSCKR Hańczowa                                                                       56 48 104
4 Kozielski Daniel ZS w Opatówku   55 47 102
5 Baran Szymon ZSCKPiCKU w Miętnem      54 48 102
Mikulski Łukasz Kamil ZSCKPiCKU w Miętnem                              54 48 102
7 Wilk Kacper ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu                            54 47 101
8 Tryskuć Przemysław ZSRCKP w Białymstoku                                                  53 48 101
9 Koźlinka Dawid ZSA-E w Karolewie   54 44 98
10 Bandosz Jarosław ZSP Nr 2 w Krasnystawie   46 51 97

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj