Olimpiada w pigułce, czyli relacja z eliminacji w Trzciance [WIDEO]

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
07-06-2016,8:35 Aktualizacja: 02-10-2017,14:21
A A A

XL edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okazała się wyjątkowa nie tylko ze względu na rekordową liczbę uczestników, ale również ich świetne przygotowanie.

O frekwencji i doskonałych wynikach uczestników mówił prof. dr hab. Andrzej Radecki, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, który jest organizatorem zmagań.

Podsumowując XL edycję podkreślił, że w eliminacjach centralnych, które odbyły się w Zespole Szkół RCKU w Trzciance wzięło udział 221 uczestników, z czego 112 uzyskało tytuł laureata. - Każdy z uczestników etapu centralnego miał za sobą długą drogę, bo przejście z powodzeniem przez eliminacje szkole, a później okręgowe to naprawdę wielkie wyzwanie i powód do dumy - mówił Radecki.

Najbardziej wyrównane wyniki były w bloku technologia żywności, gdzie o zajęciu kolejnego miejsca decydowały ułamki punktu. Podobnie było w bloku gastronomia. [Zobacz pełne wyniki zmagań]

[WIDEO] Obszerna relacja z eliminacji w Trzciance, którą przygotował Waldemar Ganda

Największą ilość punktów podczas eliminacji centralnych zdobył Marcin Kruk, uczeń Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie, startujący w bloku technologia żywności. Marcin uzyskał 116 na 120 możliwych punktów. - Historyczny rekord naszej olimpiady to 117 punktów, a więc bardzo niewiele zabrakło - przypomniał prof. Andrzej Radecki.

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Przez całą olimpiadę w dniach 3-4 czerwca prowadziliśmy bieżącą relację z imprezy.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poleć
Udostępnij