Eliminacje centralne OWiUR. Bydgoszcz czeka na olimpijczyków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-05-2021,8:00 Aktualizacja: 24-05-2021,8:45
A A A

28 i 29 maja na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego  im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbędą się eliminacje centralne XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Bydgoski UTP w specjalnym komunikacie poinformował, że w tegorocznym finale weźmie udział 207 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji okręgowych odbywających się w kwietniu.

Bydgoszcz, UTP, eliminacje okręgowe OWiUR, XLV eliminacje okręgowe

Olimpijczycy rywalizowali w Bydgoszczy. Eliminacje okręgowe XLIV edycji

Pandemia nie zatrzymała eliminacji okręgowych XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Ponad 100 uczniów z okręgu bydgoskiego wystartowało w eliminacjach OWiUR, które odbyły się 23 kwietnia. Gospodarzem...

Uczniowie rywalizować będą w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

>>> W przygotowaniu do OWiUR pomocne będą książki i czasopisma dostępne w sklepie.

Organizatorem wydarzenia jest Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Komitet Główny OWiUR informuje, że w związku z przyznaniem przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nagród pieniężnych,  wszyscy uczestnicy etapu centralnego XLIV 2020/2021 powinni posiadać dane niezbędne do wypełnienia formularza (dokumenty do pobrania znajduje się poniżej).
 
Patronem medialnym XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal Agropolska.pl.
 
Pliki do pobrania:
Poleć
Udostępnij
Skomentuj