SuperDrob rośnie w siłę. Firma kupiła zakład uboju i wylęgarnię

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-03-2018,9:20 Aktualizacja: 02-03-2018,9:22
A A A

Grupa SuperDrob 1 marca zawarła z firmą Indykpol umowę kupna-sprzedaży zakładu uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarni piskląt kurczęcych w Turce (woj. lubelskie).

- Kupno zakładu uboju i wylęgarni kurcząt pozwala nam podnieść zdolności produkcyjne, dzięki którym będziemy mogli oferować więcej produktów na szerszym rynku. To realizacja zapowiedzianych planów grupy SuperDrob - mówi Jarosław Kowalewski, wiceprezes ds. strategii SuperDrob.

produkcja drobiu, drób, mięso drobiowe, eksport drobiu, rynek mięsa

Eksport drobiu pobił kolejny rekord

Ubiegły rok był rekordowym dla branży drobiarskiej. Z Polski wyeksportowano ponad 1,12 mln t nieprzetworzonego mięsa i podrobów o wartości ponad 8 mld 30 mln zł, czyli odpowiednio o 9,4 i 7,1 proc. więcej rok do roku. Analitycy Rynków...
Podkreśla, że w ten sposób firma  wzmacnia strukturę produkcyjną i dalej obserwuje rynek w zakresie "możliwych akwizycji".

SuperDrob to rodzinna grupa kapitałowa. Produkuje mięso i wędliny oraz dania gotowe. Jest obecna na rynku od 24 lat, posiada 7 spółek zależnych, zatrudnia ponad 2400 osób. Właścicielem przedsiębiorstwa jest rodzina Lipków.

W 2017 roku SuperDrob nawiązał współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods (CP Foods) z Tajlandii. CPF kupił pakiet mniejszościowy (33 proc. akcji) SuperDrob. Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Karczewie, Łodzi, Stoczku (nowoczesna wylęgarnia z 2016 roku) oraz w Łukowie (wytwórnia pasz zostanie uruchomiona pod koniec 2018 roku).

Firma jest liderem eksportu branży drobiarskiej w Polsce. Za granicę wysyła połowę swoich produktów (do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych krajów UE oraz Chin).

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu