Ponad 36 MW mocy. Nowa farma wiatrowa koncernu Enea

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
07-08-2015,14:45 Aktualizacja: 07-08-2015,15:01
A A A

Grupa zwiększa swoje moce wytwórcze z wiatru. Enea Wytwarzanie zawarła warunkową umowę zakupu 100 procent udziałów w spółce, która prowadzi inwestycję budowy farmy wiatrowej o mocy 36 MW.

Farma, zlokalizowana w centralnej Polsce, składać się będzie z 12 turbin wiatrowych o mocy 3 MW każda. Zgodnie z postanowieniami umowy Enea Wytwarzanie stanie się stuprocentowym udziałowcem w spółce po formalnym oddaniu inwestycji do eksploatacji. Uruchomienie farmy planowane jest do końca roku.

enea, energia elektryczna, Europejski Bank Inwestycyjny

Enea zainwestuje w sieć na północnym-zachodzie. Kredyt zaklepany

Europejski Bank Inwestycyjny przyznał firmie energetycznej Enea 946 mln zł  na modernizację i rozbudowę sieci elektroenergetycznych w północno-zachodniej Polsce.   "Dzięki wsparciu finansowemu EBI spółka zbuduje lub...
- Inwestując w lądową energetykę wiatrową działamy zgodnie z naszą strategią - mówi Michał Prażyński, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. energetyki odnawialnej. 

- Do końca 2020 roku planujemy znaczny przyrost mocy z odnawialnych źródeł energii. Bardzo starannie wybieramy projekty, w które się angażujemy. Musimy mieć pewność ich racjonalności biznesowej w niełatwym otoczeniu rynkowym - zaznacza Prażyński.

Obecnie w portfelu Enei są dwie farmy wiatrowe - Darżyno (woj. pomorskie) i Bardy (woj. zachodniopomorskie) - z mocą zainstalowaną 56 MW.

Trwa budowa nowej elektrowni wiatrowej o mocy 14,1 MW w miejscowości Lubno koło Gorzowa Wielkopolskiego, z terminem realizacji przewidzianym na koniec roku. Dodatkowo Enea Wytwarzanie planuje rozbudowę farmy wiatrowej Bardy o 10 MW.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement