Opryskiwacz Herkules 4000/24/ALU wyróżniony złotym medalem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
01-04-2016,10:20 Aktualizacja: 01-04-2016,10:33
A A A

Opryskiwacz Herkules 4000/24/ALU został wyróżniony przez komisję konkursową Złotym Medalem targów Agrotech Kielce, które odbyły się w dniach 18-20 marca br.

 

Ten samojezdny opryskiwacz został doceniony za „korzystny stosunek ceny do jakości i funkcjonalności”. Herkules – także zdaniem producenta - stanowi maszynę o wysokiej jakości na poziomie maszyn oferowanych przez zachodnie koncerny za znacznie wyższą cenę. Herkules 4000/24/ALU, to maszyna ze zbiornikiem o pojemności 4000 litrów, wyposażony w aluminiową belkę polową niezależnie sterowaną o szerokości 24 metrów. Belka ma możliwość składania oddzielnie lewej i prawej strony, z możliwością złożenia ¼ belki, co pozwala omijać słupy i inne przeszkody obecne na polu.

Opryskiwacz Krukowiak Notos

Krukowiak proponuje w wysokiej kukurydzy oprysk na duże odległości

Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak zaprezentowała nietypowy opryskiwacz - Notos - do oprysków na duże odległości. Można go wykorzystać przede wszystkim do zwalczania omacnicy w kukurydzy - w wielu przypadkach bez potrzeby...

Opryskiwacz standardowo wyposażony jest w napęd hydrauliczny 4x4 z automatycznym systemem zapobiegającym poślizgowi kół. Serce napędu stanowi silnik Iveco o mocy 225 KM. Maszyna ma ponadto dwie skrętne osie oraz automatyczna regulacje rozstawu kół. Sterowanie funkcjami maszyny odbywa się poprzez komputer Bravo 400S wyposażony w GPS.

Komfort obsługi

Opryskiwacz oferuje także komfort dla obsługi. Podczas zabiegu operator jest odizolowany od niekorzystnych czynników dzięki szczelnej i klimatyzowanej kabinie wyposażonej w filtr węglowy. Kabina jest przestronna i niemal całkowicie przeszklona, co daje osobie kierującej maszyną duże pole widzenia.

Na życzenie klienta mogą być montowane kamery ułatwiające obserwację pola za maszyną oraz myjka zewnętrzna pozwalająca na wstępne umycie opryskiwacza na polu. Komfortowe sterowanie maszyną pozwala m.in. na automatyczne zarządzanie dawką cieczy na 1 ha, redukcje tzw. nakładek i omijaków, przez co redukuje się ilość stosowanej cieczy roboczej.


 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu