Nowe chlewnie w programie Gobarto 500 otwarte

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
15-12-2018,11:55 Aktualizacja: 15-12-2018,11:55
A A A

Program Gobarto 500 wciąż się rozwija. Dołączają do niego nowi rolnicy. Kolejne budynki inwentarskie zostały właśnie ukończone w Kunowie, a z końcem roku nastąpi ich pierwsze zasiedlenie.

Podczas uroczystego otwarcia nowych obiektów oprócz inwestora uczestniczyli przedstawiciele Gobarto, władze samorządowe oraz goście.

Właścicielem inwestycji, na którą składają się dwa budynki, jest Józef Brzeziński, który wraz z dwoma braćmi od lat specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej. Bracia Brzezińscy sukcesywnie rozwijają rodzinne gospodarstwo.

ASF, dzik, przypadki, wirus

ASF. Ponad 100 kolejnych przypadków choroby u dzików

Afrykański pomór świń (ASF) wciąż rozprzestrzenia się w woj. podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim oraz mazowieckim. Główny lekarz weterynarii poinformował wczoraj (14 grudnia) o wystąpieniu kolejnych przypadków tej choroby...

Hodowcy oraz Jacek Jagiełłowicz prezes Agro Gobarto tj. spółki realizującej program Gobarto 500, a także burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś  i przewodniczący rady miasta Antoni Kapeja podczas otwarcia przecięli wstęgę inaugurując tym samym działalność obiektów.

Goście po przemówieniach zostali oprowadzeni po budynku, zapoznając się z zastosowanymi rozwiązaniami. Zostały w nim wykorzystane nowoczesne technologie, a zwierzęta będą hodowane na ruszcie betonowym w chowie bezściółkowym.

Józef Brzeziński, który od lat prowadzi tucz trzody chlewnej, dołączył do Gobarto 500 ze względu na wsparcie jakie oferuje program.

- Zdecydowałem się na współpracę z Gobarto ze względu na stabilność dochodu i pomoc w budowie nowego budynku - mówi inwestor.

ubojnia, tuczniki, poprzerastane tuczniki, asf

Ubojnia dla przerośniętych świń powstanie w Bielsku Podlaskim?

Rządowa ubojnia dla przerośniętych świń? Jak informuje portal Bielsk Podlaski - NaszeMiasto.pl, rząd chce uruchomić taki obiekt w ciągu trzech miesięcy. Ministerstwo rolnictwa zamieściło taką informację na swoim profilu na Twitterze, a Krzysztof...

Marcin Śliwiński, prezes Gobarto S.A. zwraca uwagę, że program stanowi odpowiedź na najważniejsze wyzwania rynku.

- Rolnicy będący w Gobarto 500 nie muszą martwić się wahaniami cen, uzyskują kompleksowe wsparcie w hodowli. Wraz z rozwojem Gobarto 500, rozwijamy również Gobarto i produkcję trzody chlewnej w Polsce, dlatego niezmiennie cieszy mnie każda nowa inwestycja w ramach naszego programu - mówił Marcin Śliwiński, prezes Gobarto S.A.

- Ta inwestycja wpisuje się w strategię rozwoju naszej gminy czyli nowoczesnego i opłacalnego rolnictwa, kontynuującego regionalne tradycje. Chcecie wspólnie podtrzymywać rodzinne tradycje i to powód do dumy - mówił, gratulując inwestorom Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.

Wielkopolska, w której funkcjonuje inwestycja, to jeden z regionów z największymi tradycjami w hodowli trzody chlewnej.

import wieprzowiny z litwy, wieprzowina, ceny żywca wieprzowego, jan krzysztof ardanowski

Wstrzymany import wieprzowiny z czerwonych stref. Litwa złoży skargę

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa podjął decyzję o wstrzymaniu wydawania zezwoleń na przywóz do Polski świń i mięsa wieprzowego z obszarów objętych ograniczeniami, czyli z tzw. stref czerwonych ASF m.in. z Litwy. Decyzje są...

- Współpracujemy z wieloma rolnikami z tego regionu, wciąż poszerzając grono naszych partnerów. Program Gobarto 500 rozwija się jednak w całym kraju. Na różnym poziomie zaawansowania i współpracy jest ponad 80 rolników, a w najbliższych miesiącach rozpocznie funkcjonowanie sześć kolejnych budynków inwentarskich - mówił Jacek Jagiełłowicz, prezes Agro Gobarto.

Gobarto 500 to program partnerskiej współpracy firmy Gobarto i rolnika w chowie trzody chlewnej. Kooperacja odbywa się przy wsparciu techniczno-merytorycznym ze strony firmy. Polega ona na wybudowaniu na gruncie rolnika, przy współpracy z Gobarto, budynku inwentarskiego do 2000 stanowisk tuczowych.

Umowa współpracy obejmuje 15 lat i gwarantuje rolnikowi wynagrodzenie do 10 tys. zł miesięcznie, niezależnie od sytuacji na rynku trzody chlewnej oraz kwotę potrzebną na spłatę kredytu i bieżące funkcjonowanie budynku inwentarskiego.

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu