Ubojnia dla przerośniętych świń powstanie w Bielsku Podlaskim?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
14-12-2018,11:00 Aktualizacja: 16-12-2018,12:42
A A A

Rządowa ubojnia dla przerośniętych świń? Jak informuje portal Bielsk Podlaski - NaszeMiasto.pl, rząd chce uruchomić taki obiekt w ciągu trzech miesięcy.

Ministerstwo rolnictwa zamieściło taką informację na swoim profilu na Twitterze, a Krzysztof Ardanowski, jak podaje portal Bielsk Podlaski - NaszeMiasto.pl, miał to zapowiedzieć podczas rozmów z protestującymi rolnikami.

"Podjęliśmy decyzję, którą premier zaakceptował, i będziemy uruchamiać zakład w Bielsku Podlaskim, państwowy zakład ubojowy. Uruchomienie może potrwać około trzech miesięcy - będą tam ubijane wszystkie przerośnięte świnie" informowało 12 grudnia na swoim Twitterze ministerstwo rolnictwa.

import wieprzowiny z litwy, wieprzowina, ceny żywca wieprzowego, jan krzysztof ardanowski

Wstrzymany import wieprzowiny z czerwonych stref. Litwa złoży skargę

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa podjął decyzję o wstrzymaniu wydawania zezwoleń na przywóz do Polski świń i mięsa wieprzowego z obszarów objętych ograniczeniami, czyli z tzw. stref czerwonych ASF m.in. z Litwy. Decyzje są...

Wpis ministerstwa na ten temat można znaleźć TUTAJ

Przedstawiciele lokalnych władz Bielska, jak podaje portal Bielsk Podlaski - NaszeMiasto.pl, nic nie wiedzą o planowanej inwestycji.

Tuczniki, które są poprzerastane nie chorują na ASF. Problemy z ich sprzedażą mają hodowcy, którzy znaleźli się w trzykilometrowej strefie zapowietrzonej w związku z wybuchem ogniska afrykańskiego pomoru świń.

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA