Micosar - nowy fungicyd od Ciech Sarzyna

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
14-11-2020,8:40 Aktualizacja: 12-11-2020,14:01
A A A
Chcąc jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby rolników, największy polski producent środków ochrony roślin rozwinął swoją ofertę produktową o nowy fungicyd - Micosar 60 SL. Produkt uzupełnia dotychczasowy program ochrony pszenicy ozimej i jarej oraz rzepaku ozimego Ciech Sarzyna. 
 
Micosar 60 SL polecany jest rolnikom ceniącym szybką i skuteczną ochronę fungicydową oraz efektywną regulację pokroju rośliny w uprawie rzepaku. Substancja czynna produktu - metkonazol - pobierana jest przez liście i działa wielokierunkowo, tj. może być stosowana zapobiegawczo, interwencyjnie, a także wyniszczająco. 
 
Ciech Sarzyna, strategia firmy Ciech Sarzyna, nowe produkty firmy Ciech Sarzyna, Chwastox, ochrona kukurydzy, fungicydy

Ciech Sarzyna o strategii firmy i nowych produktach

20 lutego w Serocku (woj. mazowieckie) podczas dorocznego spotkania z cyklu „Biznesplon”, firma Ciech Sarzyna przedstawiła ofertę produktową na nowy sezon oraz ambitne plany rozwojowe. Pochwaliła się też dotychczasowymi...
Środek zwalcza najważniejsze choroby pszenicy ozimej i jarej, a także rzepaku ozimego. Jest ponadto skutecznym regulatorem wzrostu rzepaku. Wykazuje bardzo silne działanie „skracające łodygę”, co jest kluczowe w przypadku, gdy jesień jest długa i ciepła. Produkt przyczynia się do poprawy zimotrwałości, jak i ogranicza wyleganie rzepaku ozimego przed zbiorem.
 
Micosar 60 SL zwalcza choroby zbóż o dużym znaczeniu gospodarczym - septoriozę paskowaną liści oraz  fuzariozę kłosów, w pszenicy ozimej i jarej. 
 
- Najnowszy produkt CIECH Sarzyna, Micosar 60 SL, stanowi jeden z filarów naszej strategii skutecznej ochrony zbóż i rzepaku. Preparat rozszerza dotychczasową ofertę fungicydów, zwalcza szerokie spektrum chorób, reguluje pokrój upraw oraz utrzymuje ich zdrowotność. Wyjątkową skuteczność Micosar 60 SL w zwalczaniu kluczowych chorób zbóż i rzepaku ozimego zapewnia sprawdzona formulacja substancji aktywnej, którą jest metkonazol - mówi Jacek Skwira, dyrektor  marketingu strategicznego i rozwoju produktu Ciech Sarzyna.
 
Sprawdzona formulacja SL oraz wydajna w stosowaniu forma koncentratu rozpuszczalnego w wodzie oferuje wyższą skuteczność niż dostępne na rynku produkty konkurencyjne o innej gramaturze substancji, czy też formulacji - wskazuje firma w komunikacie. 
 
Grupa Ciech, Ciech Sarzyna, rozwój biznesu Agro w Rumunii, Proplan, środki ochrony roślin

Ciech rozwija swoją działalność w Rumunii

Ciech kontynuuje ekspansję zagraniczną w biznesie agro. Dzięki przejęciu hiszpańskiego dostawcy środków ochrony roślin - firmy Proplan, grupa jest dziś obecna ze swoją ofertą w ponad 50 krajach całego świata.    Jednym z...
Co więcej, środki bazujące na formulacji SL są znacznie bardziej przyjazne dla użytkownika i środowiska niż produkty w formulacji EC. Micosar 60 SL w 1 litrze zawiera 60 g metkonazolu (6,7%). Jest pobierany przez liście i działa systemicznie, a więc na każdym etapie wzrostu uprawy.
 
Metkonazol to związek z grupy triazoli, który jest zaliczany do grupy 3 (fungicydy DMI). W roślinie działa systemicznie, jako inhibitor biosyntezy ergosterolu. Metkonazol jest zalecany do zwalczania chorób powodowanych przez grzyby w takich zbożach, jak pszenica ozima i jara, a także w rzepaku ozimym. Na rynku rolniczym substancja ta jest dostępna od 1994 roku, po raz pierwszy zarejestrowana została we Francji.
 
W przypadku pszenicy ozimej oraz pszenicy jarej, Micosar 60 SL należy stosować od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia. W przypadku rzepaku wiosną, od początku fazy wzrostu pędu do fazy zielonego pąka, a jesienią w fazie 4-6 liści rzepaku.
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

19.10 - 30.11.2020 wsparcie finansowe na tworzenie grup producentów  <-- zobacz więcej

26.10 - 24.11.2020 dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego <-- zobacz więcej

15.10 - 31.12.2020 300 tys. zł na odtworzenie potencjału produkcji rolnej <-- zobacz więcej

29.10 - 30.11.2020 rozpoczęcie działalności pozarolniczej na wsi <-- zobacz więcej

30.11.2020 Powszechny Spis Rolny

31.12.2020 pomoc w związku z COVID-19 dla poszkodowanych przez suszę