Marnują coraz mniej żywności. Więcej towarów trafia do potrzebujących

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
16-05-2018,9:40 Aktualizacja: 16-05-2018,9:53
A A A

W roku finansowym 2017/2018 Tesco Polska zmniejszyło o 33 proc. ilość wyrzucanej żywności. 2 245 ton niesprzedanych, pełnowartościowych nadwyżek przekazano Bankom Żywności, Caritas Polska i lokalnym organizacjom charytatywnym.

W omawianym czasie firma sprzedała 1 097 610 ton żywności, z czego 12 377 ton nie trafiło do konsumentów. Wskaźnik zawiera żywność, która nie jest bezpieczna do spożycia przez ludzi, nadającą się do spożycia i przekazaną oraz produkty przeznaczone na karmę dla zwierząt, a także odpady żywnościowe, które podlegają utylizacji.

Islandia, gospodarka, biznes, handel, żywność, Unia Europejska, Phil Hogan

Każdy miliard euro w eksporcie żywności to 20 tys. miejsc pracy w UE

Trzy umowy gospodarcze UE-Islandia, podpisane we wrześniu 2015 roku, weszły w życie. Zapewniają one Unii większy dostęp do islandzkiego rynku produktów rolnych i spożywczych oraz ochronę unijnych produktów regionalnych w tym kraju....

W porównaniu do poprzedniego roku, ilość zmarnowanej żywności (nadwyżka minus darowizny i pasza dla zwierząt) w Polsce zmniejszyła się o 33 proc. z 15 229 do 10 129 ton.

W tym czasie Tesco przekazało o 39 proc. więcej w skali roku nadwyżek żywności do organizacji charytatywnych.  

- Wierzymy, że żywność, która nadaje się do spożycia, nie powinna być marnowana. Zrobiliśmy w tym obszarze ogromny krok do przodu, ale wciąż chcemy pracować nad zmniejszaniem skali marnowania. Wielkim wsparciem są sami pracownicy Tesco Polska, bez zaangażowania których firma nie osiągnęłaby tak dobrych wyników. Wiemy jak ważni są nasi partnerzy społeczni – Banki Żywności, Caritas Polska i lokalne organizacje charytatywne, dzięki którym wspólnie ratujemy żywność przed zmarnowaniem - powiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu