ASF. Czy nowy środek zatrzyma wirusa?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
25-04-2019,12:00 Aktualizacja: 25-04-2019,11:42
A A A

Bioasekuracja jest główną bronią w walce z afrykańskim pomorem świń. Jak donosi portal opole.naszemiasto.pl Jarosław Romanowski, przedsiębiorca z Opola wymyślił i opatentował środek, który jest skuteczny w zwalczaniu tej choroby.

Wojewódzki lekarz weterynarii w Opolu pozytywnie wyraził się na ten temat tego środka.

Środek przeciwko ASF został zarejestrowany w grudniu ubiegłego roku. Był badany przez Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach. Ten wystawił mu pozytywne oceny.

Producent przekonuje, że wymyślony i opatentowany przez niego środek jest bezpieczny dla ludzi. Nie powoduje zatruć, oparzeń skóry czy różnego rodzaju podrażnień.

tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna

Koniec wzrostu cen tuczników. Niemieckie notowania bez zmian

Cena żywca wieprzowego w Niemczech ustabilizowała się i drugi tydzień z rzędu pozostała bez zmian. Dotyczy to zarówno małej jak i dużej giełdy.   Niemcy wczoraj (24 kwietnia) opublikowali notowanie tuczników VEZG. Jest to tzw....

Hodowcy mogą go więc łatwo stosować. Jest on również przeznaczony dla lekarzy weterynarii oraz dla myśliwych biorących udział w polowaniach.

Środek ten może być stosowany do dezynfekcji. Jak informuje jego producent należy go rozpylić w pomieszczeniach.

"Jak tłumaczy opolski Wojewódzki lekarz Weterynarii Wacław Bornik pomysł przedsiębiorcy z Opola to doskonała broń w walce z afrykańskim pomorem świń" czytamy na portalu opole.naszemiasto.pl

Producent chce wytwarzać ten produkt w Opolu. Współpracując z tamtejszymi uczelniami dalej zamierza go testować.

"Nasz produkt wyjdzie z Opola, z Polski na całą Europę - komentuje Jarosław Romanowski" czytamy na portalu opole.naszemiasto.pl.

źródło: Opole - NaszeMiasto.pl

Więcej informacji na temat nowego środka przeciwko ASF można znaleźć TUTAJ.

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu