Złoty Medal za suchy TMR dla cieląt

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
07-03-2023,9:00 Aktualizacja: 07-03-2023,7:49
A A A
Podczas Targów Ferma tradycyjnie jak co roku firmy prezentowały produkty nagrodzone Złotymi Medalami oraz wyróżnione znakiem "Nowość". Ta pierwsza nagroda trafiła do firmy Brosso-Pasze Sp. z o.o. za suchy TMR dla cieląt.
 
Targi Ferma odbyły się w dniach 24-26 lutego w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w woj. kujawsko-pomorskim. Podczas trzydniowego spotkania można było zapoznać się z ofertą blisko 150 wystawców oraz wziąć udział w debatach, wykładach i dyskusjach. Organizatorzy tradycyjnie jak co roku przyznali Złote Medale Targów Ferma oraz znaki "Nowość" za najlepsze produkty.  
 
Targi Ferma, Bydgoszcz, DLG, produkcja zwierzęca, bydło mleczne, trzoda chlewna, rolnictwo,

Ogranicza skutki stresu cieplnego

Podczas Targów Ferma tradycyjnie jak co roku można było zobaczyć produkty nagrodzone Złotymi Medalami oraz wyróżnione znakiem "Nowość". Ta pierwsza nagroda trafiła do firmy Over Group za mineralną mieszankę paszową...
Spółka Brosso-Pasze zdobyła Złoty Medal Targów Ferma za suchy TMR dla cieląt Calf TMR RF - Ready Feed, który może być stosowany od 5 dnia życia. Zawiera on mikronizowane komponenty, a jego strawność sięga 95%.
 
Mieszanka paszowa jest dodatkiem surowca białkowego wraz ze słomą oraz lucerną i posiada 14,8 MJ energii, 18% białka surowego, 9% popiołu surowego i tyle samo włókna, a także 5% tłuszczu, 1,55% wapnia, 0,64% fosforu, 0,44% sodu, 0,38% magnezu, a także 23% skrobi.
 
W jego składzie znajduje się również witamina A, E oraz D3. TMR zawiera mikronizowanąn pszenicę i kukurydzę, śrutę sojową, słomę gotowaną, lucernę, węglan wapnia, melasę, premiks mineralno-witaminowy i olej sojowy. 
 
Według producenta mieszankę należy stosować dla cieląt i jałówek w ilości do 3 kg na sztukę na dzień. 
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich