Mieszanki traw nagrodzone Złotymi Medalami

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
07-03-2023,11:00 Aktualizacja: 07-03-2023,7:50
A A A
Podczas Targów Ferma wręczono 10 Złotych Medali. Dwa z nich trafiły do firm nasiennych za mieszanki traw Podlaska i BiPower Krowa. 
 
Mieszanka międzyplonowa Podlaska od spółki Sowul&Sowul została nagrodzona Złotym Medalem podczas Targów Ferma, które odbyły się w lutym w Bydgoszczy. 
 
Podlaska to kompozycja 3 gatunków pastewnych. W jej składzie znajdują się krajowe odmiany, w tym życica wielokwiatowa i westerwoldzka (wariant zimujący), koniczyna inkarnatka i wyka ozima. 
 
Zdaniem producenta kompozycja ta zapewnia szybki zbiór pierwszego pokosu, bezpieczeństwo przezimowania oraz stanowi dobry przedplon dla kukurydzy. 
 
GEA Farm Technologies, szkolenie, robotyzacja, automatyczne żywienie bydła, automatyczny dój krów,

Dba nie tylko o czyste strzyki

Podczas Targów Ferma tradycyjnie jak co roku można było zobaczyć produkty nagrodzone Złotymi Medalami oraz wyróżnione znakiem "Nowość". Obie nagrody trafiły do firmy GEA Farm Technologies za system czyszczenia i dezynfekcji...
Może być siana po zbożach, co zapewnia uzyskanie jesiennego i wiosennego pokosu zebranego przed kukurydzą. 
 
Mieszanka ta cechuje się wysoką zawartością białka na poziomie aż 21-22%. Ponadto pozostawia dobre stanowisko dzięki dużej ilości masy korzeniowej bogatej w azot. Chroni ona glebę przed erozją. Zalecana norma wysiewu wynosi zaledwie 35 kg na ha.
 
Drugą nagrodzoną mieszanką traw jest BiPower Krowa od firmy Wronkowski Anna Wronkowska. Mieszanka cechuje się dużą wydajnością i jest przeznaczona do krótkotrwałego (jednorocznego) użytkowania na gruntach ornych. W jej skład wchodzi 60% życicy wielokwiatowej oraz 40% festulolium.
 
Producent zaleca stosowanie mieszanki do uprawy polowej z przeznaczeniem na kiszonkę czy zielonkę a także z przeznaczeniem do użytkowania na cele pastwiskowe lub na podsiew. 
 
W jej skład wchodzą trawy wysokie, przeznaczone do użytkowania kośno-pastwiskowego. Dają one wysoki plon suchej masy, są odporne na suszę i posiadają wysoką zawartość cukrów rozpuszczalnych, co wpływa korzystnie na proces zakiszania oraz smakowitość. Zalecana norma wysiewu wynosi od 30 do 35 kg na ha. 
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich