Nadchodzące wydarzenia

Szkolenie „Uprawa roślin dla zachowania bioróżnorodności i pozyskanych z banku genów” w Poznaniu 2020

Data rozpoczęcia: 2020-01-28
Data zakończenia: 2020-01-28
Miejscowość: Poznań
Organizator: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu
Województwo: wielkopolskie
Ulica i numer: Winogrady 63

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu zaprasza 28 stycznia 2020 roku na Szkolenie „Uprawa roślin dla zachowania bioróżnorodności i pozyskanych z banku genów”, które odbędzie się w CDR Oddział Poznań, ul. Winogrady 63, 61-659 Poznań.

Zajęcia mają na celu pokazać doradcom zgromadzoną różnorodność roślin i co kryje w sobie jednostka banku genów. Jakie gatunki i odmiany zostały zgromadzone, a których smaki warto sobie przypomnieć np. pomidor bawole serce czy głąbki krakowskie. Na szkoleniu doradca dowie się, co to są rośliny amatorskie i czy istnieją w rejestracji gatunków i odmian, a uzupełnieniem szkolenia jest przypomnienie dotyczące finansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 roślin zagrożonych erozją genetyczną oraz perspektywy na kolejne lata.

Szkolenie jest dla: przedstawicieli jednostek doradztwa rolniczego, izb rolniczych, jednostek samorządowych, a także wszystkie osoby, w tym przedsiębiorców i mieszkańców obszarów wiejskich, zainteresowane tą tematyką.

Dodatkowych informacji udziela:

  • Małgorzata Kossowska-Górecka tel. 61 823 20 81 w.114

Koszt uczestnictwa, karta zgłoszenia oraz więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.cdr.gov.pl