Nadchodzące wydarzenia

Konferencja pt. ,,Środowiskowe uwarunkowania zdrowia na obszarach wiejskich” on-line 2020

Data rozpoczęcia: 2020-12-02
Data zakończenia: 2020-12-02
Miejscowość: On-line
Organizator: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zaprasza 2 grudnia 2020 roku na wideokonferencję pt. ,,Środowiskowe uwarunkowania zdrowia na obszarach wiejskich”. Konferencja odbędzie się o godzinie 10.00.

Konferencja dotycząca środowiskowych uwarunkowań zdrowia jest wynikiem zapotrzebowania na wiedzę dotyczącą profilaktyki zdrowotnej na obszarach wiejskich. Zubożenie różnorodności biologicznej, chemizacja żywności i degradacja środowiska naturalnego to problemy powodujące negatywne skutki zdrowotne dla społeczeństwa.

Konferencja będzie miała na celu przekazanie wiedzy na temat wpływu roślin zielarskich, racjonalnego odżywiania oraz kosmetyków naturalnych na zdrowie człowieka. Aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich będzie dotyczyła również promocji jakości życia na wsi, które stwarza ogromny potencjał racjonalnego korzystania z cennych surowców roślinnych. Małe gospodarstwa rolne są znakomitym miejscem na wdrażanie systemów jakości żywności, wprowadzanie nowych gatunków do uprawy oraz innowacyjnych produktów w zakresie fitoterapii czy kosmetyki naturalnej.

Konferencja skierowana jest do mieszkańców obszarów wiejskich, producentów rolnych, konsumentów oraz przedstawicieli firm, które zajmują się pozyskiwaniem surowców zielarskich oraz skupujących produkty ekologiczne.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Osoba do kontaktu: Katarzyna Kozak, tel. 661 107 271

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.lodr.konskowola.pl