Rolnicy mają dość czekania. We wtorek manifestacja w Warszawie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
08-05-2015,13:15 Aktualizacja: 08-05-2015,13:32
A A A

12 maja przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów odbędzie się manifestacja rolników z całego kraju, którzy są zniecierpliwieni brakiem dialogu ze strony rządu.

Decyzję o zaostrzeniu formy protestu podjęło prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność". To właśnie członkowie tej organizacji od 19 lutego rotacyjnie koczują przed siedzibą rządu w tzw. zielonym miasteczku.

NSZZ RI "Solidarność" informuje, że 12 maja odbędzie się manifestacja środowiska rolniczego pod hasłem  "Nie rzucim Ziemi".

Jerzy Chróścikowski poinformował o przedłużeniu protestu do 30 kwietnia.

Solidarność RI przedłuża protest. Teraz do 30 kwietnia

NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych do 30 kwietnia przedłużyła swój protest pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Związkowcom nie odpowiada m.in. zaproponowane rozwiązanie problemu sprzedaży bezpośredniej...
Rolnicy będą obecni nie tylko przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, ale również przed Sejmem.

Związek zwrócił się z apelem do członków i sympatyków, a także wszystkich rolników oraz mieszkańców Warszawy o "czynne włączenie się w manifestację".

Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 11 w zielonym miasteczku, gdzie pół godziny później zostanie odprawiona uroczysta msza święta. Przemarsz grupy rolników pod Sejm rozpocznie się ok. godz. 14 i wróci do zielonego miasteczka po godz. 16.

Jednym z kluczowych postulatów zgłaszanych przez protestujących rolników jest spotkanie i rozpoczęcie rozmów z premier Ewą Kopacz. Rolnicza "Solidarność" domaga się m.in. wprowadzenia zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom, zakazu obrotu i uprawy roślin genetycznie modyfikowanych, a także stworzenia długoletniej polityki rolnej państwa.

Związkowcy postulują również wprowadzenie zmian w niedawno podpisanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawie pozwalającej rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów z własnych surowców.

[WIDEO] Najwięcej rolników do stolicy przyjechało protestować 19 lutego

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu