Pijany myśliwy strzelał do kaczek. Mimo okresu ochronnego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-03-2018,15:00 Aktualizacja: 04-03-2018,15:21
A A A

Nie dość, że polował na kaczki pomimo okresu ochronnego, to jeszcze robił to pod wpływem alkoholu. Chełmscy policjanci zatrzymali 38-letniego myśliwego.

Mieszkaniec gminy Chełm (woj. lubelskie) ma uprawnienia do polowania. Na cel wziął sobie jednak kaczki, gdy
obowiązuje zakaz polowania na to ptactwo z uwagi na okres ochronny (dozwolone jest od 15 sierpnia do 21 grudnia).

walka z asf w polsce, podlasie, lubeszczyzna, zakaz polowań zbiorowych, korekta planów łowieckich

Wojewoda zakazał zbiorowych polowań, marszałek koryguje plany łowieckie

Na Lubelszczyźnie obowiązuje zakaz polowań zbiorowych, zaś na Podlasiu dokonano korekty łowieckich planów hodowlanych na lata 2017-2027. Obie decyzje mają związek z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń. Przemysław Czarnek,...

"W chwili zatrzymania 38-latek był pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też znalezioną przy nim oraz w miejscu zamieszkania broń i amunicję, a także upolowane kaczki" - podali stróże prawa z chełmskiej komendy.

Zgodnie z ustawą prawo łowieckie, polowanie na kaczki w okresie ochronnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Z kolei dzielnicowi z Radziejowa (woj. kujawsko-pomorskie) pełniąc wspólnie ze strażnikami z Państwowej Straży Rybackiej z Kruszwicy służbę na terenie targowiska miejskiego, u jednego ze sprzedawców ryb zauważyli kilka węgorzy. Ryby te od 1 grudnia do 31 marca są chronione i nie powinny być oferowane do sprzedaży.

Mundurowi przesłuchali 29-letniego mieszkańca pow. mogileńskiego, który handlował rybami. W sprawie wszczęto dochodzenie.

Zgodnie z przepisami Ustawy o rybactwie śródlądowym, przechowywanie, posiadanie, przewożenie, przetwórstwo oraz wprowadzanie do obrotu ryb w okresie ochronnym zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu