Agregat uprawowy pozostał tylko na zdjęciu. Kupiec stracił 31 tys. zł

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-03-2023,14:35 Aktualizacja: 13-03-2023,14:38
A A A

Mieszkaniec Zamościa (woj. lubelskie) postanowił kupić wypatrzoną na portalu ogłoszeniowym maszynę rolniczą. Dał się przekonać, by wpłacić całą sumę z góry. Potem kontakt z autorem oferty się urwał.

24-latek stawił się w miniony weekend na Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu i poinformował, że został oszukany.

- Wyjaśnił, że na portalu ogłoszeniowym odnalazł ofertę sprzedaży maszyny rolniczej – agregatu bezorkowego. Wykonał telefon na numer wskazany w ogłoszeniu.  Rozmówca potwierdził ofertę. Powiedział, że maszyna będzie sprowadzona z Niemiec, jest kompletna i bez uszkodzeń. Wspólnie ustalili cenę w wysokości 31 tysięcy złotych. Od sprzedającego 24-latek otrzymał numer rachunku, na początku wpłacił zaliczkę w wysokości blisko 10 tysięcy złotych – relacjonuje asp. sztab. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy zamojskiej KMP.

Oszustwa na maszynach rolniczych, oszustwa w internecie, Daria Olczyk, KPP Kutno

Oszustwa na maszynach rolniczych. Trzy osoby w areszcie

Trzej mężczyźni wystawiający na sprzedaż w internecie fikcyjne maszyny rolnicze usłyszeli zarzuty i zostali decyzją sądu aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia. Do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie (woj. łódzkie) zgłosił...

Pozostałą część ustalonej zapłaty mieszkaniec Zamościa miał przekazać w czasie odbioru maszyny. Datę obie strony ustaliły, gdy kupujący otrzymał zapewnienie, iż urządzenie jest już w Polsce.

- Z uwagi na to, że sprzedający powiedział, iż wyda maszynę, jeśli pieniądze będą zaksięgowane na jego koncie, kupujący zdecydował się przelać resztę pieniędzy. Po tej drugiej wpłacie sprzedający przestał odbierać telefony, a później numer stał się nieaktywny. W internecie na innej stronie 24-latek zauważył ofertę sprzedaży maszyny, którą rzekomo kupował. Zrozumiał, że został oszukany. Na nieuczciwej transakcji stracił 31 tysięcy złotych – wskazuje policjantka.

I apeluje, by robiąc zakupy przez internet, zachować ostrożność i nie działać pochopnie.

- Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy. Przeczytajmy opinie na jego temat. Decydujmy się na zapłacenie za towar przy odbiorze. Zwłaszcza, jeśli za produkt musimy zapłacić większą kwotę pieniędzy – uczula Dorota Krukowska-Bubiło.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu