Rynek fotowoltaiki powoli wraca do stanu sprzed epidemii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-04-2020,8:40 Aktualizacja: 24-04-2020,11:27
A A A

Z danych sprzedażowych wynika, że ponownie wzrasta zainteresowanie klientów instalacją systemów PV. Fotowoltaika to jedna z niewielu branż, która już odnotowuje zauważalny powrót do stanu sprzed wybuchu kryzysu.

Eksperci zwracają uwagę, że ostatnie dni to pierwszy raz od początku pandemii, kiedy branża fotowoltaiczna odnotowuje wyraźny skok w słupkach sprzedażowych.

Taka informacja napawa optymizmem, szczególnie w kontekście danych makroekonomicznych, które wskazują, że gospodarce daleko jeszcze do normalności.

inwestycje w oze, instalacje fotowoltaiczne, kotły na biomasę, pompy ciepła

Fotowoltaika i energetyka wiatrowa rozwijają się najszybciej

Obecnie fotowoltaika i energetyka wiatrowa to dwa segmenty odnawialnych źródeł energii, które notują najszybszą dynamikę rozwoju, choć w dalszej perspektywie istotny udział w miksie mogą zyskać biogazownie...

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Najważniejszy wydaje się jednak powód ekonomiczny. Z odpowiednim kredytem fotowoltaika jest inwestycją opłacalną, nawet w czasie kryzysu.

- Od kilku dni widzimy wyraźny wzrost zainteresowania naszymi produktami i usługami. W ostatnim tygodniu zanotowaliśmy trzykrotny wzrost sprzedaży w stosunku do pierwszych tygodni po wybuchu pandemii - mówi Michał Skorupa, prezes zarządu FOTON Technik, Grupa innogy.

- Po początkowym drastycznym spadku sprzedaży (obostrzenia obowiązują od 16 marca), w zeszłym i w tym tygodniu notujemy powrót sprzedaży na poziomie 80 proc. sprzed pandemii. Decyzja zakupowa w przypadku naszych usług i produktów jest łatwiejsza niż w przypadku innych branż. Inwestycja w fotowoltaikę nie wiąże się z ryzykiem straty inwestowanych pieniędzy. W uproszczeniu obniżamy rachunek za energię nawet o 95 proc., a oszczędności odkładamy lub finansujemy nimi ratę kredytu - wyjaśnia prezes Skorupa.

Firma daje klientom szeroką opcję wyboru zakupu systemu PV w taki sposób, jaki uznają za stosowny i bezpieczny. - Każdy ma możliwość wyboru opcji spotkania z doradcą za pomocą telekonferencji, podpisania umowy online, a nawet zamówienia wizji lokalnej przy użyciu drona - zauważa Michał Skorupa.

- To wszystko stworzone jest z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie. Dzięki takiemu modelowi sprzedaży hybrydowej udało się uzyskać widoczne dziś efekty. To pierwszy raz od kilku tygodni, kiedy wyniki sprzedaży są tak optymistyczne - podkreśla szef FOTON Technik.

Poleć
Udostępnij
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu