Powiało chłodem. Kiedy nastąpi ocieplenie?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2021,13:05 Aktualizacja: 06-04-2021,13:20
A A A
Początek tygodnia przyniósł zmianę pogody. Wzrosło zachmurzenie, pojawiły się opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i sam śnieg, a także wzrosła prędkość i porywistość wiatru. Z północy napłynęło zimne powietrze pochodzenia arktycznego, które pozostanie z nami aż do czwartku. W tym okresie maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 10°C - wskazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB. 
 
We wtorek w całym kraju chłodno, pochmurno i występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu; możliwe burze z opadem krupy śnieżnej. Wysoko w Tatrach spadnie około 10 cm śniegu, a na Pomorzu około 5 cm. Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6°C, ale nocą obniży się do -3°C, a w rejonach podgórskich nawet do -6°C. Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr. 
 
W środę i czwartek ciąg dalszy pochmurnej, wietrznej i zimnej aury z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, pod koniec czwartkowego dnia przechodzącego na zachodzie w opady deszczu. Nocą spadek temperatury powietrza do -3°C, a w ciągu dnia wzrost do 7°C.  
 
Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0°C. W dzień temperatura osiągnie wartości od 10°C do 18°C. 
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement