Można skorzystać z Tygodnia Otwartych Drzwi w IUNG-PIB w Puławach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: DR INŻ. ARKADIUSZ ARTYSZAK|REDAKCJA@AGROPOLSKA.PL
28-05-2015,16:00 Aktualizacja: 28-05-2015,17:12
A A A

Tegoroczna oferta szkoleń i demonstracji Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa-PIB jest wyjątkowo bogata. W Osadzie Pałacowej zaplanowano ich aż 54.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie rolników uprawą grochu, fasoli i soi w tym roku ciekawe jest zagadnienie "Rola szczepionek bakteryjnych w uprawie roślin bobowatych".

Wciąż ważny jest temat "Aktualny stan zakwaszenia gleb w Polsce i potrzeby wapnowania". W stacji doświadczeń wegetacyjnych przygotowano m.in. prezentację doświadczeń wazonowych i na mikroparcelach glebowych, pokaz oceny jakości ziarna zbóż oraz prezentację prac prowadzonych na jednej z najstarszych Stacji Meteorologicznych w Polsce.

studenci sggw

Tydzień Otwartych Drzwi w IUNG–PIB w Puławach

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach organizuje w dniach 25–29 maja 2015 r. Tydzień Otwartych Drzwi. Warto z niego skorzystać. Dla odwiedzających przygotowano specjalne prelekcje, wykłady oraz...

Rolniczy Zakład Doświadczalny "Kępa" w Puławach - Gospodarstwo Osiny przygotował demonstracje łanowych doświadczeń dotyczących porównania systemów gospodarowania (ekologiczny, integrowany, intensywny i monokultura), uprawy roślin na cele energetyczne oraz doświadczeń z technologiami produkcji zbóż.

Natomiast Rolniczy Zakład Doświadczalny Grabów prezentuje doświadczenia związane z wpływem nawożenia słomą w zmianowaniu zbożowym na plonowanie i stan fitosanitarny roślin, wybrane właściwości gleby oraz ochrony i nawożenia na plonowanie roślin w zmianowaniach o różnej strukturze zasiewów.

Z Tygodnia Otwartych Drzwi IUNG-PIB regularnie korzystają studenci kierunku rolnictwo Wydziału Rolnictwa i Biologii z najstarszej uczelni rolniczej w kraju, jaką jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu