Embargo zmobilizowało sadowników. Przełom w handlu polskimi jabłkami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: SFE, (bea) | redakcja@agropolska.pl
10-02-2015,15:40 Aktualizacja: 11-02-2015,8:39
A A A

Na ten moment polscy sadownicy czekali od wielu lat. Właśnie rozpoczynają działalność nowe struktury handlowe, które powołano do zdobywania nowych rynków dla krajowych jabłek. Jest to odpowiedź grup producentów owoców na kryzys związany z rosyjskim embargiem i przełomowy moment dla całej branży.

Takimi strukturami dotychczas w Europie mogli się poszczycić m.in. najlepiej zorganizowani włoscy sadownicy, którzy korzystali z przewagi, jaką daje im wspólne negocjowanie stawek i eksportowanie.

Teraz polscy producenci zyskali nowe możliwości, aby sprostać najbardziej wymagającym kupcom jabłek na światowych rynkach, a tym samym zbliżyli się do poziomu organizacji, jaki prezentują największe europejskie konsorcja np. VOG i VIP.

Temu zagadnieniu będzie poświęcona debata w trakcie Sadowniczego Forum Ekonomicznego, które odbędzie się 20 lutego 2015 r. w Warszawie (EXPO XXI). Po raz pierwszy będzie można wysłuchać wystąpień przedstawicieli nowopowstałych struktur handlowych: Fruit Union, Appolonia, LubApple oraz zadać im pytania.

W trakcie spotkania, w którym udział wezmą krajowi i zagraniczni eksperci z zakresu produkcji i handlu, będzie mowa także o marce polskich jabłek, aktualnej sytuacji na rynkach europejskich oraz eksporcie na dalekie rynki.

Sadownicze Forum Ekonomiczne to wydarzenie, które zaprezentuje Państwu najnowsze informacje na temat działań, jakie prowadzi branża sadownicza, w celu przezwyciężenia negatywnych skutków rosyjskiego embarga. Ponad połowa czasu w trakcie forum poświęcona jest na debatę, a także na zadawanie pytań ekspertom uczestniczącym w spotkaniu.

Pliki do pobrania:
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu