Pharos – nowy opryskiwacz Vogel&Noot

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
15-10-2015,12:20 Aktualizacja: 16-10-2015,9:56
A A A

Nowa maszyna zaczepiana do zabiegów ochrony roślin Vogel&Noot ma zbiornik główny o pojemności 4600 l. Umieszczenie 444-litrowego zasobnika na wodę do płukania maszyny, z przodu przed osią, pozwoliło obniżyć środek ciężkości, co wpływa na poprawę stabilności zestawu.

Podwozie opryskiwacza stanowi skrętna oś sterowana potencjometrycznie. Zawieszenie jest pneumatyczne i automatycznie dostosowywane do obciążenia, czyli wypełnienia zbiorników, co wpływa na bezpieczne i stabilne poruszanie się maszyny. Dzięki pneumatycznemu zawieszeniu, drgania z podwozia są w minimalnym stopniu przenoszone na belkę, co jak zapewnia producent pozwala na pracę nawet z prędkościami rzędu 18 km/h.

Pług Vogel&Noot ©plus Helios 400

Vogel&Noot ©plus Helios 400 – najnowsza generacja pługów

Nowe pługi austriackiego producenta mają odznaczać się łatwością użycia oraz wysoką stabilnością. Cechy te dotyczą całej nowej serii pługów ©plus Helios 400. W nowych pługach liczba korpusów może wynosić od 4 do 7. Są one...

Osobna pompa do płukania

Zbiornik główny o gładkich ściankach jest wykonany z polietylenu, dzięki czemu jest łatwy w czyszczeniu po wykonaniu oprysku. Do zasilania obiegu wewnętrznego opryskiwacza, na potrzeby płukania oraz mieszania cieczy roboczej i ustawicznego przepłukiwania układu montowana jest osobna pompa. Wewnątrz zbiornika znajduje się falochron mający na celu ograniczenie kołysania się opryskiwacza podczas jazdy na nierównościach. Producent umieścił nisko wylot cieczy roboczej, co daje możliwość niemal całkowitego opróżnienia zbiornika.

Panel sterowania opryskiwacza zlokalizowany jest po jego lewej stronie. W maszynach o wyposażeniu ponadstandardowym wszystkie istotne funkcje (np. zawór mieszadła, wewnętrzny obieg, włączanie oprysku czy sterowanie GPS), są kontrolowane przez jednostkę sterującą z pozycji operatora. Z kolei funkcje dodatkowe jak np. zasysanie wody, czyszczenie zewnętrzne maszyny, opryskiwanie itp., są włączane elektrycznie, a informacja o nich jest wyświetlana na panelu sterowania.

 

Maxi 3.0

Najnowszy terminal obsługowy opryskiwacza to Maxi 3.0 firmy Müller Elektronik. Urządzenie obsługuje m.in. pneumatyczne przełączanie poszczególnych dysz, napełnianie zbiornika z automatycznym zatrzymaniem (Tankcontrol II) i utrzymywanie belki polowej w równej, zadanej odległości od łanu/gleby (Distance Control II). Maxi 3.0 zawiaduje także układem do 18 sekcji roboczych belki polowej. Pompa główna to Altek o maksymalnym wydatku 400 l/min., przystosowana także do pracy z nawozami płynnymi.

Dostępne belki to podzespoły o szerokościach od 15 do 27 m, składane po bokach zbiornika głównego. System składania pozwala na uzyskanie szerokości transportowej maszyny 2,52 m. Belka może być uniesiona podczas pracy na wysokość do 2,6 m.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu