Lemken – nowy opryskiwacz Orion

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
27-11-2019,7:00 Aktualizacja: 26-11-2019,9:32
A A A

Lemken poszerza ofertę swoich opryskiwaczy polowych. Nową maszyną jest Orion - zaczepiany opryskiwacz polowy ze składaną na boki aluminiową belką.


Orion, to zaczepiany opryskiwacz z belka polowa o szerokości roboczej od 24 do 39 metrów. Solidna, lekka, aluminiowa belka, jest składana w dwóch albo trzech miejscach, w zależności od wersji i szerokości roboczej. Belka jest zawieszona na równoległoboku. Jest ona stabilizowana poprzez proaktywny mechanizm obrotowy w części środkowej -tzw. Adaptive Balancing Control (ABC). System ten zapewnia zapewnia dobrą pozycję wysięgnika przy środku ciężkości poniżej punktu obrotu. Opcjonalne proaktywne sterowanie wysięgnikiem powoduje, że poszczególne ramiona wysięgnika dostosowują się bezpośrednio do nierównego terenu lub zmian łanu. Belka może być wyposażona w obwód cyrkulacji cieczy użytkowej z indywidualnym sterowaniem poszczególnymi rozpylaczami.

Nicola Lemken_Julien Burel_Anthony van der Ley

Rozsiewacze Lemken w 3-ch grupach. Spica 8 i Polaris 14 na targach w Hanowerze.

Podczas targów Agritechnica 2019, oficjalnie potwierdzone zostały informacje o współpracy firmy Lemken i Sulky Burel, w zakresie produkcji rozsiewaczy i sprzedaży ich w barwach i z logo Lemkena. Podczas krótkiej konferencji...

Pojemności 4, 5 i 6 tys. litrów
Zbiornik rozwadniacza ma pojemność 55 litrów i ma dysze dokładnie opłukujące jego ścianki. Połączenie wlotowe i płukania w obiegu zamkniętym (CTS) są dostępne w opcji. Wysokość zbiornika można regulować, co ma znaczenie dla różnych operatorów obsługujących jedną maszynę. Rozwadniacz ma szczelnie zamykaną pokrywę, co pozwala na wypłukanie pojemników po środkach ochrony roślin, bez ryzyka wydostania się cieczy na zewnątrz i skażenia gleby. Orion jest dostępny z pojemnikami o pojemności 4000, 5000 lub 6000 litrów i zbiornikiem na czystą wodę o pojemności 620 litrów. Wewnątrz zbiornika znajduje się mocne, hydrauliczne mieszadło, gwarantujące utrzymanie cieczy użytkowej w jednorodnym stanie. Maszyny mają elektroniczny wskaźnik poziomu cieczy użytkowej.

Regulator siły hamowania

Dyszel jest przystosowany do zaczepu dolnego ciągnika. W opryskiwaczu zastosowano automatyczny hamulec, którego siła jest zależna od obciążenia. W zależności od pojemności zbiornika Orion ma oś teleskopową lub oś kołnierzową, co pozwala na pracę narzędzia przy różnych szerokościach ścieżek przejazdowych. Dostępne jest mechaniczne lub pneumatyczne zawieszenie osi, jak również system skrętu kół, pozwalający podążać maszynie w śladach kół ciągnika. Dzięki maksymalnej szerokości 2,55 metra łatwo poruszać się nawet po wąskich drogach.

Łatwe sterowanie poprzez ISOBUS

Orion jest sterowany poprzez ISOBUS i dlatego jest bardzo łatwy w obsłudze. Sterowanie maszyną odbywa się poprzez system MegaSpray, co umożliwia sterowanie opryskiwaczem zarówno na nim, jak i poprzez zewnętrzny terminal Opus, jak i terminal ISOBUS w kabinie ciągnika. Opryskiwacz Lemken Orion można zintegrować z siecią i systemem cyfrowym, planowania i dokumentacji danego gospodarstwa. Pierwsza seria nowego Oriona będzie dostępna od lata 2020 r.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie RPT
11/2023

Pielenie z Trefflerem

Pokazy Valtra Smart Tour

Skrzynia biegów zautomatyzowana czy zrobotyzowana?

Czym wyróżnia się przekładnia RVshift w ciągnikach Deutz-Fahr?

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT