Multiline – elastyczny wielozadaniowiec z Synkro i Terradisc

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
11-10-2017,11:05 Aktualizacja: 12-10-2017,21:44
A A A

Nowe rozwiązanie Pöttingera - Multiline to połączenie krótkiej brony talerzowej lub kultywatora z siewnikiem.

 

Zdaniem Pöttingera jest to niedrogi i wydajny zestaw do siewu w mulcz, który wyróżnia się dużą wielozadaniowością. Agregat może być użyty zarówno do pracy solo lub w kombinacji. Nowa kombinacja Multiline może współpracować z ciągnikami o stosunkowo małej masie.

 

Pöttinger Aerosem PCS

Pöttinger poszerza rodzinę multiline

Austriacki specjalista od budowy maszyn do produkcji zielonek coraz bardziej zwiększa udziały w segmencie sprzętu do uprawy gleby i siewu. Dowodem tego był pokaz na polu pełnym samosiewów rzepaku nieopodal siedziby firmy w Grieskirchen, w...

Terradisc Multiline występuje w szerokości roboczej 3 i 4 m. Bazę kombinacji stanowi krótka brona talerzowa Terradisc lub w przypadku połączenia z kultywatorem - model Synkro 3030. W każdym przypadku w kombinacji znajduje się nowy wał oponowy. Zestaw jest przyczepiany do ciągnika przez dyszel na cięgnach dolnych kat. III. Multiline może pracować z prostym ciągnikiem.

 

Alternatywa dla mulczu

Kombinacja z siewnikiem stanowi interesująca alternatywę dla rozwiązań do siewu w mulcz. Ugniatający wał oponowy przenosi cały ciężar maszyny na glebę. Ciągnik nie musi być więc dociążany z przodu. System Multiline wyposażony jest w oponowy wał ugniatający w ustawieniu offset jest rozwiązaniem chroniącym glebę. Koła wału oponowego ugniatają po dwa rzędy wysiewu w rozstawie 12,5 cm. Podczas przejazdów transportowych i uwrociowych zestaw unoszony jest na wale oponowym. Uzyskiwany wówczas prześwit wynosi 27 cm. Do podnoszenia kombinacji konieczny jest zawór dwustronnego działania. Zarówno w przypadku krótkiej brony talerzowej, jak i kultywatora połączenie ze standardowym siewnikiem Vitasem ADD i Aerosem ADD następuje przez wał. Siewnik można łatwo montować i zdemontować – w zależności od tego, czy urządzenie ma pracować solo czy też nie. Maszyna na polu i podczas transportu po drogach opiera się na 4-dzielnym ugniatających wale oponowym podpartym na środku i podzielonym centralnie. Takie rozwiązanie zapewnia spokojną jazdę i stabilność podczas transportu.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu