Sieczkarnia do wierzby Sipma Heros

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
27-02-2016,11:45 Aktualizacja: 27-02-2016,11:23
A A A

Lubelski producent sprzętu rolniczego wyprodukował sieczkarnie zawieszane jedno- i dwurzędowe o nazwie Sipma SR 1010 Heros i Sipma SR 2010 Heros. Maszyny te są przeznaczone głównie do pracy przy zbiorach roślin energetycznych.

Zarówno w wersji jedno-, jak i dwurzędowej ścinanie odbywa się dwiema tarczami zębatymi o napędzie hydraulicznym. Pozwala to osiągać duże prędkości obrotowe tarcz i tym samym wysoką jakość cięcia. Dzięki niej nie są uszkadzane karpy ścinanych roślin, co umożliwia szybką ich regenerację i odrastanie.

Rewers walców wciągających

Podczas pracy maszyny można regulować ramię naginające rośliny i dostosować je do wysokości ścinanych pędów. Zespół wciągający zbudowany jest z pięciu karbowanych walców. One także zagęszczają ścinaną masę przed wejściem jej do komory wirnika rozdrabniającego. Można regulować prześwit pomiędzy walcami, co pozwala utrzymać zagęszczenie oraz zapewnia możliwość wciągania pędów do komory cięcia. Maszyna posiada sposobność zmiany kierunku obrotów walców wciągających z kabiny operatora, co umożliwia usunięcie ewentualnego zatoru bez konieczności opuszczania kabiny ciągnika.

Owijarka szeregowa Sipma OG 9750 Lena

Owijarka szeregowa Sipma OG 9750 Lena

Owijarka szeregowa OG 9750 Lena to nowa maszyna lubelskiej Sipmy. Jest przeznaczona do bel cylindrycznych i prostopadłościennych. Maszyna układa podawane bele i owija folią stretch, tworząc długie, kilkudziesięciometrowe rękawy foliowe z...

Zrębki wierzby o długości 20-55 mm

Rozdrabnianie wierzby odbywa się poprzez wirnik, na którym w wersji jednorzędowej znajdują się 4 noże, a w wersji z dwoma rzędami dwa razy po 3 ostrza. Na obwodzie wirnika zamontowane są łopatki, których zadaniem jest szybkie podawanie rozdrobnionego materiału na środki transportu. Sieczkarnie mają wbudowaną ostrzałkę do noży, co nie wymaga demontażu noży z maszyny do ich naostrzenia. Maszyny posiadają płynną regulację długości cięcia w zakresie od 20 do 55 mm. Regulowany jest także kanał wyrzutowy, dający możliwość ustawienia wymaganego kierunku i odległości padania zrębków.

Sterowanie maszyną odbywa się poprzez komputer pokładowy. Jego podstawowe funkcje pozwalają na m.in. uruchamianie zespołu ścinającego, regulację wysokości ramienia naginającego, ustawienia kanału wyrzutowego i wysokości ścinania. Przepustowość maszyn wynosi odpowiednio 20 i 30 t/godz., a zapotrzebowanie na moc dla sieczkarni jednorzędowej to 108 KM. Natomiast maszyna dwurzędowa wymaga ciągnika 136-konnego.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
5/2024

Amazone Crop Care Tour

Poczciwy poznaniak sieje pszenicę jarą

Wynajem krótkoterminowy ciągników Claas

Trendy i rozwiązania techniczne rolnictwa cyfrowego

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT