Ładowarka teleskopowa JCB 525-60 Agri

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Artykuł sponsorowany firmy Gałkowski
09-06-2017,7:00 Aktualizacja: 22-08-2017,11:17
A A A

Ładowarka teleskopowa JCB 525-60 Agri jest następcą obecnych maszyn kompaktowych Loadall modeli 524-50 oraz 520-50. Została ona opracowana w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na mniejsze maszyny, przeznaczone głównie do prac w starszych budynkach.

 

W wielu jeszcze gospodarstwach, wykorzystywane są budynki z otworami drzwiowymi o niewielkich wymiarach, poniżej 2 m. Maszyny pomimo stosunkowo małych gabarytów, dysponują większym zakresem roboczym teleskopowego ramienia, obecnym dotychczas wyłącznie z większych ładowarkach.

 

Kompaktowe wymiary

Ładowarki JCB 525-60 Agri są kompaktowe, mają szerokość 1,89 m i wysokość 1,97 m. Maksymalny udźwig ramienia wynosi 2500 kG, a maksymalna wysokość podnoszenia to 6 m. JCB zastosowało w maszynie 525-60 Agri silnik o mocy maksymalnej 74 KM produkowany w kooperacji JCB z firmą Kohler, z normą czystości spalin Euro IV, bez filtra DPF. Hydraulikę ładowarki zasila wielotłoczkowa pompa o maksymalnym wydatku 90 l/min.

 

Bezpieczne przewody, ergonomiczna kabina

Wysięgnik ładowarki JCB 525-60 Agri jest dwuczęściowy, (dwustopniowy), z umieszczonymi wewnątrz przewodami hydraulicznym, dla ich ochrony przed uszkodzeniami. Jedna z cech konstrukcyjnych tego typoszeregu ładowarek teleskopowych JCB jest centralny montaż wszystkich siłowników hydraulicznych wewnątrz podwozia i zespołu wysięgnika, co eliminuje naprężenia skrętne i boczne wysięgnika. Sterowanie wysięgnikiem odbywa się taką samą pojedynczą dźwignią – dżojstikiem - jaki występuje w większych maszynach Loadall średniego zakresu, ze zgrupowanymi przyciskami sterowania i określania kierunku jazdy. Maszyna porusza się dzięki bezstopniowej, dwuzakresowej przekładni hydrostatycznej, pozwalającej na rozwijanie prędkości do 30 km/godz.

Ładowarka, pomimo kompaktowych rozmiarów, ma obszerną kabinę, taką jak model 527-58, z identycznym rozmieszczeniem urządzeń sterowania, jak w większych maszynach Loadall średniego zakresu.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY FIRMY GAŁKOWSKI

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu