Z John Deere do zarządu Claas

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
29-10-2020,6:45 Aktualizacja: 29-10-2020,6:33
A A A

W zarządzie niemieckiej firmiy zasiądzie nowa osoba - dr Martin von Hoyningen-Huene. Będzie on odpowiedzialny m.in. za globalny Dział Ciągników Claas.

 

Nową funkcję von Hoyningen-Huene obejmie od 1 kwietnia 2021 i będzie odpowiedzialny za Dział Ciągników Claas oraz Claas Industrietechnik GmbH. – Bardzo się cieszymy, że do grona specjalistów w zakresie ciągników dołącza tak doświadczony w tej branży menedżer, jak dr von Hoyningen-Huene – mówi Thomas Böck, Prezes Zarządu Claas.

 

Dr Martin von Hoyningen-Huene ukończył studia na kierunku Budowa maszyn na Uniwersytecie w Karlsruhe i Politechnice ENSAM w Paryżu. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie w Siegen. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako konsultant biznesowy i lider projektu w firmie McKinsey & Company w Stuttgarcie.

Ciągnik Claas Axion serii 900

Claas zaprezentował nowości na najbliższy sezon

Claas wprowadza kilka nowości w swoich maszynach. Producent z Harsewinkel uzupełnił gamę ładowarek Torion, wprowadził nowe funkcje w przyczepach samozbierających Cargos i zaproponował nową przystawkę do zbioru kukurydzy – Orbis 900....

W latach 2004–2008 pracował w Grupie Freudenberg, ostatnio jako dyrektor zarządzający Freudenberg IT. Po przejściu do firmy John Deere w 2009 roku, dr von Hoyningen-Huene zajmował stanowisko m.in. kierownika działu rozwoju, odpowiadając za serię ciągników 6B i 6D/E na rynkach globalnych. W 2014 r. najpierw objął funkcję menedżera fabryki, a następnie dyrektora generalnego w należącej do spółki John Deere fabryce maszyn Kemper. Od lutego 2018 r. dr von Hoyningen-Huene zarządzał fabryką John Deere w Arc-lès-Gray we Francji.

 

 


 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj