PROW 2021-2027. Wnioski tylko elektroniczne

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
10-02-2020,9:05 Aktualizacja: 10-02-2020,13:27
A A A

Minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że ubieganie się o dotacje w ramach PROW 2021-2027 będzie możliwe tylko poprzez składanie wniosków w postaci elektronicznej. Ma to wyeliminować problemy jakie niosą ze sobą wnioski papierowe.

Minister rolnictwa chce w ten sposób zmniejszyć liczbę wniosków niekompletnych, których uzupełnianie zajmuje tygodnie i opóźnia proces rozdziału środków na rozwój obszarów wiejskch. Ponadto wersje papierowe dają pole do nadużyć w postaci ustawiania po znajomości kolejności składanych wniosków.

- Obecnie osoby, które rzetelnie wypełniły wniosek papierowy, co zajęło im dużo czasu, często trafiały na koniec kolejki po dotacje. Inni składając wnioski niekompletne mogli zrobić to szybko i zwiększali swoje szanse na dotacje. Koniec z tym procederem, nowy nabór będzie prowadzony tylko poprzez internet elektronicznie. Nie będzie można przejść do następnego pola, nie wypełniając bieżącego - mówi Jan Krzysztof Ardanowski. Minister rolnictwa zapowiedział te zmiany podczas wystąpienia w czasie pierwszego dnia  targów Mazurskie Agro Show 2020 w Ostródzie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement