Pług odśnieżny nagrodą za pomoc ratownikom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
04-03-2021,9:20 Aktualizacja: 08-03-2021,10:09
A A A
W mroźną i śnieżną noc młody rolnik z woj. podkarpackiego odśnieżył drogę. Nie zrobił tego dla siebie, ani w ramach umowy. Dzięki niemu karetka pogotowia dojechała do chorego pacjenta. Dobro wraca i rolnik ma teraz nowy pług odśnieżny.
 
W lutową noc 2021 r. Zespół Ratownictwa Medycznego z Radymna w powiecie jarosławskim został wezwany do miejscowości Nienowice. Niestety zawiana śniegiem droga okazała się nieprzejezdna i karetka stanęła. Na szczęście dla oczekującej na pomoc osoby, niebieskie pulsacyjne światła pojazdu zobaczył pobliski młody rolnik i długo się nie zastanawiając ruszył na pomoc. Odpalił swój traktor i pojechał w kierunku ratowników. Chociaż zamontowany na jego ciągniku pług odśnieżny (samoróbka) nie był w najlepszym stanie, to dał radę odgarnąć zaspy i utorował drogę karetce. Ponadto odśnieżył nawet posesję, w której ratownicy pomagali pacjentowi.
 
Młody rolnik Piotr Kutyła doświadczył tego, że dobro wraca. Najpierw zorganizowano w Internecie zbiórkę na zakup dla niego nowego pługa odśnieżnego. Następnie o tym wydarzeniu dowiedziała się firma Samasz, która od prawie 40 lat produkuje maszyny, które ułatwiają codzienną pracę rolnikom, nie tylko w kraju, ale także na całym świecie.
 
- O wydarzeniu dowiedzieliśmy się z telewizji „Polsat” i od razu podjęliśmy decyzję, że w tej sytuacji pomożemy i wesprzemy akcję, pługiem odśnieżnym z naszej oferty. Liczymy, że nasz sprzęt będzie dobrze służył mieszkańcom gminy, a drogi będą utrzymane i przejezdne, zwłaszcza dla służb ratujących zdrowie i życie ludzi. Od lat wspieramy lokalne społeczności i w ten sposób pokazujemy, że prowadzimy biznes, w poczuciu odpowiedzialności za klienta, pracownika, społeczeństwo i środowisko - czytamy w komunikacie prasowym firmy Samasz.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu