Chempest opuszcza sieć John Deere Polska

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
04-06-2021,8:00 Aktualizacja: 03-06-2021,19:40
A A A

W maju br. nastąpiło rozwiązanie umowy dilerskiej pomiędzy firmami Chempest z Rudnika koło Raciborza oraz John Deere Polska z Tarnowa Podgórnego koło Poznania. Jest to pokłosie prowadzonej na szeroką skalę gruntownej restrukturyzacji sieci dystrybucyjnej spółki z logo skaczącego jelenia.

Przedsiębiorstwo Chempest sprzedażą i obsługą posprzedażną sprzętu rolniczego marki John Deere zajmowało się od 1997 r. To oznacza, że historia kooperacji sięga samego początku oficjalnego przedstawicielstwa zielono-żółtych ciągników i maszyn zza oceanu w naszym kraju. Chempest najpierw zatem współpracował z firmą Rolimpex, generalnym importerem marki John Deere w Polsce.

Okres karencji będzie wynosił sześć miesięcy. Tym samym do 31 października 2021 r. firma  Chempest utrzymuje status autoryzowanego dilera marki John Deere, zapewniając wszystkim swoim klientom obsługę w zakresie sprzedaży maszyn, części zamiennych, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.
 
Dotychczasowy obszar działania od 1 listopada przejmą dilerzy: Wanicki Agro z Woli Piaseckiej koło Lublina (wybrane powiaty województw: małopolskiego, śląskiego i opolskiego) oraz Agro-Efekt z Sycowa koło Kępna (wybrane powiaty województwa opolskiego).
 
- Zmiany w sieci dilerskiej, które sukcesywnie wprowadzamy wynikają z potrzeby wniesienia naszych usług na jeszcze wyższy poziom oraz poszerzenia dostępności najnowocześniejszych technologii, co pozwoli naszym klientom z sukcesami rozwijać ich  biznesy. Ważną rolę wsparcia nadal odgrywać będzie nasza doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra – mówi Piotr Iżyniec z John Deere Polska.

 

Poleć
Udostępnij