Wieprzowina z Rosji coraz popularniejsza. Rośnie jej produkcja i eksport

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
25-05-2019,8:00 Aktualizacja: 24-05-2019,12:19
A A A

Eksport rosyjskiej wieprzowiny stopniowo zwiększa się od 2012 roku. Jednak tylko w ubiegłym jego wzrost wyniósł 18 procent.

Eksport wieprzowiny z Rosji w 2019 roku, zdaniem tamtejszego ministerstwa rolnictwa, wzrośnie o kolejne 20 procent w stosunku do ubiegłego roku. Liczba ton tego mięsa, które wyjedzie za granicę, może przekroczyć 100 tysięcy ton.

Wieprzowina z Rosji, jak informuje portal 3trzy3, trafia głównie do Hongkongu oraz Wietnamu. Rosjanie wiele obiecują sobie również po takich rynkach jak chiński, japoński czy koreański.

Główny Inspektorat Weterynarii, główny lekarz weterynarii, ASF, hodowcy trzody chlewnej

Hodowcy mogą anonimowo interweniować w sprawie ASF

Główny Inspektorat Weterynarii uruchomił narzędzie, dzięki któremu hodowcy będą mogli anonimowo zgłaszać nieprawidłowości dotyczące między innymi afrykańskiego pomoru świń. Platformowa służąca interwencji i zgłaszaniu nieprawidłowości...

Rosja wraz ze wzrostem eksportu jednocześnie ogranicza import wieprzowiny oraz pochodzących z niej produktów. Do końca 2018 r. jego wielkość zmalała aż o 70 procent.

Import maleje, ponieważ produkcja wieprzowiny w Rosji rośnie. Jak informuje portal 3trzy3, tylko w 2018 roku zwiększyła się ona o 5,5 proc. do wielkości 4,8 mln ton.

Produkcja wieprzowiny w Rosji w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku wzrosła o kolejne 4,3 proc. w porównaniu z tym samym okresem z 2018 roku.

Rosja, dzięki intensywnemu rozwojowi hodowli i produkcji trzody chlewnej znajduje się obecnie w pierwszej siódemce światowych producentów wieprzowiny.

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu