Kolejne przypadki ASF w Niemczech

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
09-12-2020,14:25 Aktualizacja: 09-12-2020,12:41
A A A
Afrykański pomór świń (ASF) coraz mocniej rozprzestrzenia się na terytorium Niemiec. Do końca pierwszego tygodnia grudnia potwierdzono tam 240 przypadków choroby u dzików. 
 
Wirus ASF w Niemczech rozprzestrzenia się w dwóch lokalizacjach. Największą liczbę przypadków bo aż 225 stwierdzono w populacji dzików w Brandenburgii, a 15 przypadków w Saksonii.
 
Nawet jeśli choroba została potwierdzona tylko u dzików, eksport na rynki krajów trzecich, takich jak Chiny, Japonia i Korea Południowa, został wstrzymany. 
 
przypadki asf, dziki, myśliwi, odstrzał dzików, PLW, powiatowy lekarz weterynarii, Polski Związek Łowiecki, PZŁ, ASF

Przypadki ASF. Niektórzy PLW zakazali wykonywania polowań

Liczba przypadków afrykańskiego pomoru świń w Polsce wciąż rośnie i wynosi już 3820. Tymczasem niektórzy powiatowi lekarze weterynarii zakazali wykonywania odstrzału tych zwierząt. Liczba przypadków ASF rośnie niemal z każdym...
W efekcie ceny świń w Niemczech spadły w ciągu ostatnich dwóch i pół miesiąca o około 0,21 euro. Wpłynęło to na średnią cenę świń na rynku Unii Europejskiej, która spadła w ciągu miesiąca o 3% - informuje euromeatnews.com.
 
Większość niemieckiej wieprzowiny, która miała trafić na rynki azjatyckie, jest lokalizowana na rynku europejski. Część tego rodzaju mięsa trafia do Rumunii i do Polski. 
 
Hodowcy trzody chlewnej z Niemiec mają duży problem, ponieważ pierwszy spadek cen był związany ze zmniejszeniem wydajności rzeźni po kryzysie koronawirusa, a drugi był wywołany potwierdzeniem ASF u dzików.
 
Niemieckie władze chcą wprowadzić programy pomocowe dla rolników utrzymujących trzodę chlewną. Jednym z nich ma być składowanie niesprzedanej wieprzowiny.
 
  • Więcej informacji na temat afrykańskiego pomoru świń znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ

 

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA