ASF. Strefa z ograniczeniami zmniejszona

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
11-10-2016,8:00 Aktualizacja: 11-10-2016,8:17
A A A

Strefa z ograniczenia została zmniejszona. Inspekcja weterynaryjna, jak informuje TVP 1, w ten sposób uwolniła handel na większej części woj. podlaskiego, niemal na całym Mazowszu i Lubelszczyźnie.

Zmniejszenie strefy z ograniczeniami oznacza dla blisko 10 tys. gospodarstw, które utrzymują niemal 500 tys. tuczników, zniesienie ograniczeń w sprzedaży tych zwierząt do uboju.

Ogniska afrykańskiego pomoru świń z ostatnich tygodniu spowodowały, że ograniczenia w sprzedaży tuczników dotyczyły niemal wszystkich rolników z województwa podlaskiego oraz kilku powiatów mazowieckiego i lubelskiego.

trzoda chlewna, pomoc finansowa, ASF

MRiRW domaga się wsparcia unijnego w sektorze wieprzowiny

Krzysztof Jurgiel przedłożył wniosek o wsparcie w sektorze wieprzowiny w związku z wystąpieniem ASF w Polsce. Zostanie on rozpatrzony podczas posiedzenia unijnej rady ministrów ds. rolnictwa i rybołówstwa, które odbędzie się w...

Inspekcja weterynaryjna zmniejszyła strefę z ograniczeniami nałożoną nam przez Brukselę. Dzięki temu rolnicy, którzy znaleźli się poza nią będą mogli swobodnie sprzedawać tuczniki bez konieczności ich badań.

- Jest to znaczne zmniejszenie zakresu restrykcji, które były wprowadzone szczególnie na terytorium województwa podlaskiego. Więc większość tych zwierząt, które są hodowane na tym terytorium powróci do bardziej swobodnego systemu nadzoru i obrotu - mówił dla TVP 1 Krzysztof Jażdżewski, zastępca głównego lekarza weterynarii.

Granica strefy z ograniczeniami, jak informuje TVP 1, przebiega wzdłuż wschodniej granicy a także w powiecie monieckim i grajewskim.

- Wywóz świń z niebieskiej strefy, z obszaru zagrożenia, będzie dozwolony w zasadzie jeśli chodzi o ubój do wyznaczonej rzeźni, a mięso z takich świń będzie musiało być umieszczane wyłącznie na rynku krajowym - mówił dla TVP 1 Krzysztof Jażdżewski, zastępca głównego lekarza weterynarii.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2022

Hoduj z głową bydło:

-Produkuj mleko A2

-Jakie buhaje A2A2?

-Separat na legowiskach

-Lizawki-niezbędny dodatek?

-Rozród stada jak w zegarku

 

PRENUMERATA