ASF. Badanie próbek krwi na obecność wirusa będzie przebiegać sprawniej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
28-10-2019,13:00 Aktualizacja: 28-10-2019,9:13
A A A

Główny Inspektorat Weterynarii informuje, że próbki krwi do badania w kierunku wirusa ASF będą trafiać do kilku laboratoriów w zależności od miejsca pochodzenia.

Badania krwi w kierunku wirusa ASF mają dzięki temu przebiegać sprawniej i szybciej.

Próbki krwi z woj. dolnośląskiego, lubelskiego (za wyjątkiem powiatów: biłgorajski, janowski, kraśnicki, tomaszowski, zamojski), lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego (za wyjątkiem powiatów: ciechanowski, makowski, mławski, ostrołęcki, ostrowski, przasnyski, pułtuski, wyszkowski, siedlecki), opolskiego, podlaskiego, śląskiego i wielkopolskiego trafią do trzech laboratoriów.

asf, kolejne przypadki, dziki, Polska

ASF kolejne 38 przypadków choroby u dzików

Służby weterynaryjne potwierdziły dziś (25 października) wystąpienie nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Choroba wystąpiła na terenie trzech województw u padłych i odstrzelonych osobników.  ...

Próbki krwi z tych województw będą badane w Laboratorium Zakładu Chorób Świń PIW – PIB w Puławach, Laboratorium Diagnostyki Serologicznej PIW – PIB w Puławach oraz Laboratorium Zakładu Pryszczycy PIW-PIB w Zduńskiej Woli.

Próbki krwi z woj. podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego (powiaty: biłgorajski, janowski, kraśnicki, tomaszowski, zamojski) trafią do Laboratorium Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Krośnie.

Próbki krwi z woj. mazowieckiego z powiatu siedleckiego trafią do Laboratorium Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Warszawie - Oddział Terenowy w Siedlcach.

Próbki krwi z woj. mazowieckiego (powiaty: ciechanowski, makowski, mławski, ostrołęcki, ostrowski, przasnyski, pułtuski, wyszkowski) trafią do Laboratorium Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Warszawie - Oddział Terenowy w Ostrołęce.

Próbki krwi z woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz zachodniopomorskiego trafią do Laboratorium Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Gdańsku.

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń będzie można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zapobieganie biegunkom u prosiąt

-Krajowe białko na polu i w korycie

-Mineralne dla loch prośnych

-Sposoby na zapachy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA

 

KONGRES EKMA 2021