Polscy hodowcy pomagają w walce z koronawirusem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
31-03-2020,17:00 Aktualizacja: 31-03-2020,16:59
A A A

Hodowcy zwierząt gospodarskich oferują sprzęt i doświadczenie umożliwiające sprawne prowadzenie na dużą skalę akcji dezynfekcji ulic.

Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej POLPIG złożył ofertę pomocy w walce z koronawirusem. Prezes związku przedstawił ją w piśmie do wojewodów.

Walka z wirusem COVID 19 jest niezwykle trudna. Istotną część stanowi dezynfekcja, w tym również ulic.

Duże gospodarstwa hodowlane, których w Polsce działa ponad 2 tys., dysponują nowoczesnym sprzętem do spryskiwania pól. Maszyny te mogą być wykorzystane w celu dezynfekcji ulic.

cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Rynek żywca wieprzowego stabilizuje się

Ceny skupu tuczników w państwach unijnych stabilizują się. W Niemczech spadki notowań żywca wieprzowego wyhamowały, a nawet nieznacznie wzrosły.    Epidemia koronawirusa w początkowym etapie spowodowała masowe wykupywanie...

"Polscy hodowcy na miarę swoich sił i środków chcą włączyć się w walkę z koronawirusem. Posiadany przez nas sprzęt i kompetencje mogą być cennym uzupełnieniem środków, którymi dysponuje państwo" podkreśla w piśmie do wojewodów Aleksander Dargiewicz, prezes KZP-PTCH POLPIG.

Hodowcy w piśmie do wojewodów zawarli również postulat o to, aby zmianie uległy zasady prowadzenia kwarantanny. Chcą, aby w trakcie jej trwania można było zabezpieczyć zwierzęta w opiekę i pasze.

"Hodowcy deklarują przyjęcie specjalnych środków bezpieczeństwa umożliwiających pracę nawet w przypadku konieczności kwarantanny" czytamy w komunikacie KZP-PTCH POLPIG.

Producenci i hodowcy zwierząt oraz przemysł mięsny angażuje się w walkę z koronawirusem. Firmy Animex Foods i Agri Plus zadeklarowały pomoc w wysokości 1,5 mln złotych na zakup sprzętu.

Swoje produkty przekazuje również firma Tarczyński, Konspol oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot.

Goodvalley, oprócz wsparcia finansowego dla szpitala w Człuchowie, postanowił zaangażować się w podniesienie poziomu informatyzacji szkół w małych gminach.

  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jak dbamy, tak mamy

-Wyższa mleczność loch

-Niebezpieczne mikotoksyny

-Sposób na czystą chlewnie

-Można ograniczyć straty

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wydajność pod oceną wzrosła

-Albo rozwój, albo porażka

-Efektywne źródło paszy

-Mleko prawdę Ci powie

-Obrażenia porodowe

PRENUMERATA