Polscy hodowcy pomagają w walce z koronawirusem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
31-03-2020,17:00 Aktualizacja: 31-03-2020,16:59
A A A

Hodowcy zwierząt gospodarskich oferują sprzęt i doświadczenie umożliwiające sprawne prowadzenie na dużą skalę akcji dezynfekcji ulic.

Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej POLPIG złożył ofertę pomocy w walce z koronawirusem. Prezes związku przedstawił ją w piśmie do wojewodów.

Walka z wirusem COVID 19 jest niezwykle trudna. Istotną część stanowi dezynfekcja, w tym również ulic.

Duże gospodarstwa hodowlane, których w Polsce działa ponad 2 tys., dysponują nowoczesnym sprzętem do spryskiwania pól. Maszyny te mogą być wykorzystane w celu dezynfekcji ulic.

cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Rynek żywca wieprzowego stabilizuje się

Ceny skupu tuczników w państwach unijnych stabilizują się. W Niemczech spadki notowań żywca wieprzowego wyhamowały, a nawet nieznacznie wzrosły.    Epidemia koronawirusa w początkowym etapie spowodowała masowe wykupywanie...

"Polscy hodowcy na miarę swoich sił i środków chcą włączyć się w walkę z koronawirusem. Posiadany przez nas sprzęt i kompetencje mogą być cennym uzupełnieniem środków, którymi dysponuje państwo" podkreśla w piśmie do wojewodów Aleksander Dargiewicz, prezes KZP-PTCH POLPIG.

Hodowcy w piśmie do wojewodów zawarli również postulat o to, aby zmianie uległy zasady prowadzenia kwarantanny. Chcą, aby w trakcie jej trwania można było zabezpieczyć zwierzęta w opiekę i pasze.

"Hodowcy deklarują przyjęcie specjalnych środków bezpieczeństwa umożliwiających pracę nawet w przypadku konieczności kwarantanny" czytamy w komunikacie KZP-PTCH POLPIG.

Producenci i hodowcy zwierząt oraz przemysł mięsny angażuje się w walkę z koronawirusem. Firmy Animex Foods i Agri Plus zadeklarowały pomoc w wysokości 1,5 mln złotych na zakup sprzętu.

Swoje produkty przekazuje również firma Tarczyński, Konspol oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot.

Goodvalley, oprócz wsparcia finansowego dla szpitala w Człuchowie, postanowił zaangażować się w podniesienie poziomu informatyzacji szkół w małych gminach.

  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu