Dobrostan po francusku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: D. Chełstowska; hoduj@apra.pl
30-06-2016,21:55 Aktualizacja: 07-07-2016,11:05
A A A

Francja rozpoczyna nowe działania w zakresie dobrostanu zwierząt. Plan działania na lata 2016-2020 został opracowany we współpracy z sektorem i wyznacza 20 priorytetowych działań koncentrujących się na badaniach i innowacjach, odpowiedzialności zawodowej osób, szczególnie tych pracujących w rzeźniach, oraz wymianie informacji w opinią publiczną, a także między partnerami w sektorze. Nowe regulacje w zakresie dobrostanu zwierząt we Francji mają uczynić go kluczową częścią strategii rozwoju rolnictwa, na co wskazuje Stéphane Le Foll, francuski minister rolnictwa.

Ten ruch jest odpowiedzią na ujawnienie nagrania wideo z rzeźni w Pays de Soule, Mauleon, w departamencie Pyrénées-Atlantiques, rzekomo pokazującego znęcanie się nad zwierzętami. Propozycje ministra Le Foll, zmierzające do przeciwdziałania takim czynom, obejmują sformułowanie i nadanie aktowi znęcania się nad zwierzętami w rzeźniach i podczas transportu rangi wykroczenia, powołanie osoby odpowiedzialnej za dobrostan zwierząt w każdej rzeźni, a także poszerzenie zakresu ochrony informatorów.

Wśród innych zapowiedzianych działań, Stéphane Le Foll ze szczególnym entuzjazmem zareagował na wsparcie rzędu 4,3 miliona euro, które zostanie przeznaczone na opracowanie nowej metody seksowania zarodków kurzych mającej następnie zapobiec brakowaniu jednodniowych piskląt-samców. Plan przewiduje również powołanie krajowego ośrodka referencyjnego ds. dobrostanu zwierząt do końca 2016 roku.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA