Hodowcy bydła z Pomorza odebrali nagrody podczas uroczystej gali

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
16-04-2019,10:00 Aktualizacja: 16-04-2019,9:28
A A A

Hodowcy bydła i producenci mleka z województwa pomorskiego zostali nagrodzeni podczas I Pomorskiej Gali Mlecznej.

Gala odbyła się 10 kwietnia w Gdańsku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Nagrody odebrali hodowcy, którzy w ubiegłym roku uzyskali najwyższe wydajności mleczne w swoich stadach.

Z danych Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka wynika, że w ubiegłym roku w woj. pomorskim oceniane były 993 obory. Na jedno stado przypadało średnio 34,7 sztuk o wydajności 7898 kg mleka.

Robot Pellon Combi, TMR, pasza objętościowa, obora uwięziowa

Robot podaje precyzyjną dawkę krowom w oborze uwięziowej

Jarosław Kosiedowski z miejscowości Zalesie w woj. pomorskim użytkuje w swojej oborze uwięziowej automatyczny system żywienia krów. Jest to robot Pellon Combi wraz z kuchnią paszową wyposażoną w pionowy wóz oraz podajnik taśmowy. -...

Hodowcy otrzymali nagrody w pięciu kategoriach. W pierwszej, która obejmowała obory do 20 sztuk, najlepsi byli kolejno Jan Karwasz z Krynicy Morskiej, Kazimierz Łabędzki z miejscowości Marynowy oraz Ireneusz Lejkowski z Prokowa.

W kategorii obór od 20,1 do 50 sztuk zwyciężyli Urszula i Eugeniusz Majewscy z miejscowości Kołoząb. Na kolejnych miejscach znalazło się było to GR Waldemar Zwolicki z miejscowości Żelichowo oraz Andrzej Stefański z miejscowości Sołtyski.

W kategorii obór od 50,1 do 150 sztuk najwyższą wydajność osiągnęło stado Daniela Górnowicza z miejscowości Koszary. Na kolejnych miejscach uplasowali się Andrzej Klonowski z miejscowości Lichnowy k. Chojnic oraz Grażyna i Witold Nowogrodzcy z miejscowości Stanówko i Adam Sikora z miejscowości Bągart.

W kategorii obór od 150,1 do 300 sztuk krów zwycięzcą została Danko Hodowla Roślin Spółka z o.o. z miejscowości Dębina. Na drugim miejscu znalazł się Ośrodek Hodowli Zarodowej Bobrowniki Spółka z o.o. w Bobrownikach, a na trzecim Ośrodek Hodowli Zarodowej Gajewo spółka z o.o. Gajewo.

mleko, skup mleka, cena mleka, mleczarnie

Mleczarnie skupiły mniej mleka. Obniżyły również jego cenę

Skup mleka w Polsce lutym według Głównego Urzędu Statystycznego wyniósł 917,8 mln litrów. To aż o 6,7 proc. mniej niż w styczniu oraz o 3,9 proc. więcej niż w lutym 2018 roku. Mleczarnie w Polsce, jak wynika z danych Polskiej...

W kategorii obór od 300,1 do 500 sztuk krów najwyższą wydajność osiągnęło stado należące do Agrofarm spółka z ograniczona odpowiedzialnością Jurkowice Pierwsze. Dalej uplasowały się OMPOL Spółka z o.o. Leśnice oraz gospodarstwo rolne Delta - Agro - Radosław Tymiec i Danuta Pepłowska Tymiec z miejscowości Miłoradz.

W kategorii największych obór tj. powyżej 500 sztuk pierwsze miejsce zdobyło gospodarstwo Fortune Spółka z o.o. w Cieszymowie. Drugie miejsce zdobyła Polhoz spółka z o.o. z miejscowości Wojanowo, a trzecie Polhoz z miejscowości Pogorzała Wieś.

 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA