Rolnictwo precyzyjne. Grupa Azoty i SatAgro chcą razem działać

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-12-2016,12:10 Aktualizacja: 09-12-2016,13:10
A A A

Spółki Grupa Azoty SA oraz SatAgro podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w sprawie dostarczania usług informatycznych z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

Innowacyjny system umożliwia bieżące monitorowanie rozwoju upraw, obserwowanie skutków pogody i zabiegów agronomicznych, a także generowanie map aplikacyjnych umożliwiających precyzyjne sianie, nawożenie oraz opryski ochronne.

Startupy w Pałacu, SatAgro, aplikacja SatAgro, startup, Przemysław Żelazowski

SatAgro w Pałacu Prezydenckim, czyli rolnictwo precyzyjne triumfuje

13 września w Pałacu Prezydenckim dziesięcioro młodych przedsiębiorców zaprezentowało swoje wyjątkowo innowacyjne firmy w ramach inicjatywy "Startupy w Pałacu". Jednym z prezentowanych projektów był serwis SatAgro,...

- Chcemy mocniej wejść w projekty innowacyjne i nowe technologie. Zgodnie z naszą strategią działania w obszarze Agro zależy nam nie tylko na dostarczaniu najlepszej jakości nawozów dla polskiego rolnictwa, ale także na dzieleniu się wiedzą z przedsiębiorcami rolnymi - mówi Mariusz Bober, prezes zarządu Grupy Azoty.

- Wsparcie naszych najlepszych klientów usługą informatyczną SatAgro, która bazuje na automatycznie przetwarzanych danych satelitarnych z pewnością może przysłużyć się do optymalnego wykorzystania nawozów azotowych i środków ochrony roślin. Takie rozwiązania niewątpliwe wpływają na obniżenie kosztów produkcji oraz na zmniejszenie jej wpływu na środowisko, dlatego rozważamy zaangażowanie kapitałowe w ten projekt - dodaje.  
 
Spółka SatAgro za swój projekt otrzymała w listopadzie nagrodę w kategorii startup na V edycji Chemical Industry Summit&Awards Gala organizowanej przez Executive Club. Wcześniej projekt otrzymał złoty medal Polagra Premiery oraz jako jeden z dziesięciu we wrześniu był prezentowany w Pałacu Prezydenckim w ramach inicjatywy "Startupy w Pałacu".
grupa azoty, ministerstwo rozwoju, Mateusz Morawiecki, ministerstwo skarbu państwa

Grupa Azoty trafi pod nadzór Ministerstwa Rozwoju

Grupa Azoty, PZU i Polfa trafią pod nadzór Ministerstwa Rozwoju. Podobnie będzie prawdopodobnie z LOT. Z kolei KDPW i Totalizator Sportowy nadzorować będzie resort finansów. Co do nadzoru właścicielskiego nad GPW, sprawa nie jest...

- Bardzo cieszymy się na współpracę z Grupą Azoty. Jesteśmy przekonani, że nasze usługi dobrze uzupełnią ofertę Grupy w zakresie optymalnego użycia nawozów i innych zastosowań obserwacji satelitarnej. Doceniamy także, że tak duża firma zdecydowała się na partnerską współpracę z polskim start-upem - mówi Przemysław Żelazowski, założyciel i prezes Zarządu SatAgro.

Serwis SatAgro umożliwia dostęp do obserwacji satelitów produkcji NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej i prywatnych operatorów. Przetwarza dane osobno dla każdego z pól i dostarcza informacje, które pozwalają bardziej efektywnie zarządzać gospodarstwem - na bieżąco monitorować rozwój upraw, tworzyć mapy aplikacyjne do precyzyjnego siania, nawożenia i oprysków, a także analizować skutki zabiegów agronomicznych poprzez indeksy opisujące samą roślinność jak i przebieg pogody.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu